Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3.35 lett a tarkóredőmérésünk...

3.35 lett a tarkóredőmérésünk viszont a kombinált tesztünk: életkor kockázat 1:1028 Down kockázat 1:3408 Van okom félni vagy kicsi az esély hogy beteg lesz a baba?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? A kockázat mérés az viszonyítás, de a mérés szerintem konkrétabb, szerintem van okotok félni. (bocs) Mit mond a dokid?
2014. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az UH biztosabb, mint a vérteszt. A vérteszt csak egy statisztikai számot ad meg, hogy mennyi az esély. A 3 mm feletti tarkóredő már utal valamire, lehet Down-kór, vagy szívfejlődési rendellenesség, persze az is lehet, hogy nincs semmi baj. Mindenképp beszélj az orvossal, és fontold meg az amniocentézist.
2014. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
29 éves leszek 2héten belül
2014. febr. 20. 10:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos van ok, mivel a tarkóredő vastagság több betegséget jelezhet, de ezek közül csak háromra vizsgálják! Nekünk 3.5 mm lett a 12.heti ultrahangon, utána a kombinált teszt eredmény jó lett, az aminocentézis eredménye is jó lett, és minden ezútáni eredmény kiváló lett, megszületett azt mondták egészséges, majd értelmi fogyatékos és autizmus sprektumzavar diagnózist kapott a kicsi lányom, mivel a genetikai részét kizárták azaz nem örökölte, mivel mind a kettőnk családja nagy és jól átlátható ezen felül 4 teljesen egészséges gyermekünk is van, így az okot visszavezették terhesség és fogantatáskor fellépő organikus ok okozatára, kromoszóma hiba! A genetika pedig pont a kromoszómákat nézte, és azt mondták egészséges lesz, hát nem lett, én pedig ezt nem hagyom annyira olyan pert akasztok a nyakukba, hogy azt megemlegetik, hozzáteszem azt is, hogy tönkre tették a mi és az egészséges és a sérült gyermekem életét is. A tarkóredő vastagsága mutatta, hogy valami gond van.
2014. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
első babánknál is magasabb volt 2.9
2014. febr. 20. 10:50
 6/10 anonim ***** válasza:
3mm-ig jó kedves kérdező.
2014. febr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az orvosod mit mond?
2014. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok, 20 éves voltam amikor a kislányomat megszültem!
2014. febr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Holnap lesz meg az AFP és a 18heti UH március elején megyünk genetikai tanácsadásra
2014. febr. 20. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:
szia, nekünk 3,6 lett, cvs jó, afp jó, az egész terhességem alatt minden vér, uh és egyéb eredmény jó volt, kisfiam 35+6 hétre született, most lesz 10 hónapos, eddig - lekopogom - nagyon szépen fejlődik, mindent időre csinál, ahogy kell, persze nem mondom, hogy néha nem jut eszembe a dolog és nem aggódok, nehogy az legyen, mint az egyik válaszolónál, de hát ez is olyan, hogy tökéletes eredményekkel is születik beteg baba, a lényeg, hogy ilyen eredményekkel is lehet egészséges a babád, remélem minden rendben lesz nálatok is :)
2014. febr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!