Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gravida mellett lehet szedni...

Gravida mellett lehet szedni 500 I. U. egység D-vitamint az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is azt szedem, rá is van írva, hogy nem szedhető mellé semmilyen egyéb vitaminkészítmény, csakis orvosi utasításra. A D-vitaminnal nagyon vigyázni kell, én nem szednék mellé.
2014. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Julie S ***** válasza:
A hivatalos D vitamin ajanlas tudtommal jelenleg napi 2000 NE. (Nem tudom a Gravidaban mennyi van.)
2014. febr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Julie S ***** válasza:
2014. febr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A Gravidában 400 NE-et irnak. A bezzeganya weboldalon (köszönöm a válaszolónak)lévő táblázatban terhes nőknek 1500-2000 NE-et javasolnak.

Ehhez képest a Gravidában igen kevés található szerintem . Remélem jól értelmezem a dolgokat.

2014. febr. 23. 06:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos eléggé D-vitamin hiányos a magyar nép (95 %-a!), főleg télvíz idején. (Még nyáron is a munkahelyünkön, vagy otthon vagyunk, alig megyünk ki a napra, így nincsenek tartalékaink). A 400 NE ősrégi dolog, a mai kutatások szerint a 2000 Ne a minimális egység, de mellé kellene szedni K2 vitamin, mert csak így tud jól hasznosulni a D-vitamin, és a folsav felszívódását a B12 segíti (ez utóbbi van is a Gravidában).
2014. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Julie S ***** válasza:

Jól értelmezed. Amúgy nyugodtan szedhetsz 2000 NE-nél több D-vitamint is, mert messze van még az a határ, ahol túladagolásba csapnál át. És ha kedvet érzel hozzá, méresd meg a D-vitamin szintedet és akkor látni fogod, hogy kb mennyit szedj.


És igen, K2 vitaminra is szükség lenne mellé meg magnéziumra.

Illetve a Gravidában (most már megnéztem) a C vitamin mennyisége egy vicc, a D vitaminnal egyetemben, kalciumból több van benne, mint magnéziumból, pedig ez utóbbiból kéne több. A "nehéz magnézium-oxid" nem tudom miben más, mint a "sima" mg-oxid, de ez elvileg rosszabbul hasznosuló, mint mondjuk a mg-citrát, vagy mg-laktát.

2014. febr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utóbbi hetekben naponta 5000 Ne D3-vitamin szedek, és megmérettem a D-vitamin szintemet, ami így is eléggé az alsó határt súrolja (32 ng/ml; a jó átlag úgy 45-60 ng/ml lenne. Ehhez minden nap reggel 8-tól napnyugtáig a szabadban kellene lennünk, főleg tavaszi-nyári időben). Bár nem vagyok várandós, de szoptatok. Szóval jó lett volna, ha előbb szerzek tudomást a D-vitamin hiányról, amikor még várandós voltam (terhes-vitamin szedtem, de hát ebben tényleg vicces mennyiség van), mert nagy valószínűséggel a lányom is D-vitamin hiánnyal született. (Egyébként neki naponta 1000 NE adok - 20 hónapos - az utóbbi hetekben, és K2-vitamint is!)
2014. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!