Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzatmozgást mikortól és...

A magzatmozgást mikortól és hogyan érdemes számolni?

Figyelt kérdés

A régi orvosom a 32. héttől mondta, hogy naponta kétszer figyeljem 30 percre, viszont az új szerint egész nap kellene jegyzetelnem a 34. héttől, hogy 12 óra leforgása alatt 20x kerül-e nyugalmi helyzetből aktívba... Valaki csinálja így? Én nehezen tudom elképzelni, hogy egész álló nap csak azt figyeljem, ráadásul a 20 nekem nagyon soknak tűnik. Akkor óránkánt többször is aktivizálnia kéne magát... Az én babám ehhez képest elég lusta... Tapasztalatok?

31 hetes kismama


2008. júl. 21. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
SZIA ÉN NEM SZÁMOLTAM SOHA SEM MÁR KÉT KISLÁNYOM VAN SZERINTEM TÖK FELESLEGES MERT CSAK IDEGESÍTENÉD MAGAD RAJTA MEG AZ ÉN ORVOSOM NEM IS KÉRTE HOGY SZÁMOLJAM AZT MONDTAH OGY NEM KELL
2008. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én a következőt olvastam: a 28. héttől érdemes számolgatni, reggel 9-től este 9-ig érezni "kell" (könyv szerint) 10 db mozgást. Egy rúgás egynek számít, de ha pl. percekig kavirnyál a kisbabád egyfolytában, az is egynek felel meg. Nekem sem mondta az orvosom, hogy számoljam, de én még csak 26,5 hetes vagyok. A barátnőm, aki ma már anyuka, azt modja felesleges magad idegsíteni ezzel, mert azt úgyis érzed, hogy 10-et biztos mozog. Nekem sem aktivizálja magát óránként többször a babám, ez teljesen természetes. Sok helyen hallani, hogy a 32. hétig a babák a nap 70-80%-át átalusszák. Ne aggódj ezen! :-)
2008. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem mondta az orvos, hogy ezt figyelni kellene, csak mastol hallottam en is, meg olvastam rola, hogy ezt figyelni kell.

De eleg nehez lenne igy megszamolni...van, amikor orakig nyugi van, aztan van, hogy 1, masfel oraig abba se hagyja, hol rugdos eroteljesen, aztan valami aprokat vacakol, mindezt folyamatosan...szoval nekem igy lehetetlennek tunik a szamolas...

2008. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én ugyan így vagyok!!!! Sok helyen olvasom, hogy fontos lenne számolni, de nagyon nehéz a napi teendők mellett fejben tartani, hogy mikor mennyit és hogyan mocorgott... Ezért voltam kíváncsi, hogy ki hogy csinálja...:) Strigulázzak egész nap? Vagy csak kb. próbáljam megjegyezni, mennyinél tartunk?

Azért köszi a válaszokat!

2008. júl. 29. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!