Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11o kgsan teherbe esett,...

11o kgsan teherbe esett, tudok olyannal beszelgetni?

Figyelt kérdés

Elsosorban hasonlo helyzetben levo nok/anyukak valaszat varom.

Hany kgsan estel teherbe? Nehezen jott ossze a baba? Hogy viselted te es a tested a terhesseget? Milyen eu-i problemak merultek fel a terhesseg alatt? Uh-on lattak rendesen a babat? Nekem azt mondta az orvosom, hogy fogynom kellene, mert a zsirparnak miatt sem latszodna rendeseb az uh-on a baba.


2014. febr. 23. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Én 102 kg-val estem teherbe. 170 cm vagyok. Semmi probléma nem volt terhesség alatt, teljesen jól viseltem. Az uh- nál sem volt probléma. Nagyon könnyen teherbe estem, a 2. próbálkozós hónapban. A terhesség alatt 10 kg- ot híztam. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha azt mondta a doki( meg amúgy is), hogy ne fogyj le, de nekem nem jelentett problémát a túlsúly.
2014. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
En 162 cm vagyok.
2014. febr. 23. 07:57
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Mivel a túlsúly önmagában növeli az érrendszeri problémák és a cukorbetegség veszélyét, ezt még nagyobb faktorral növeli a terhesség.

Bár súlyproblémám nincs, a terhességi cukrot én is megnyertem. 50 kg-ról indultam, a családban nincs cukorbeteg, saját súlyra szinte egyáltalán nem híztam, így értetlenül álltam az eredmény felett.

Szakembert meg is kérdeztem, nálam egyszerűen nem tudta a hasnyálmirigyem lekövetni a hirtelen súlyváltozást. Hasnyálmirigy szempontból nőtt a súlyom, "nem tudja", hogy mi miatt. Ezt nem tudta kezelni, anyagcserezavar lett a vége.


Jelenleg 160 grammos szénhidrát diétát kell tartanom, stagnál is a súlyom. Ez ugye azt jelenti, hogy a magzat fejlődik rendesen, én pedig saját súlyból vesztettem.


A dietetikus egyébként mondta, hogy ő szíve szerint mindenkinek javasolná, hogy tartsa ezt a diétát már a teherbeesés pillanatától. A férjem is elkezdte, ő szépen fogy tőle, de nem éhes.


Szerintem sokat nyernél vele, ha elmennél egy jó dietetikushoz és belőnétek egy ehhez hasonló diétát étrenddel, részletes receptekkel. Tényleg nem vagyok éhes és kellemes mellékhatásként tök jól karban tartja a súlyomat még terhesség alatt is.

2014. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Egyébként a kezeletlen cukorbetegség terhesség alatt a magzat "felfújását" eredményezi, mert a túlzott mértékű cukorra túlzott mértékű inzulintermeléssel reagál (a cukor átjut a méhlepényen, az anyai inzulin viszont nem tud, túl nagy a molekula), az inzulin pedig erős növekedési hormon.

A szervek nem lesznek annyira érettek, amilyen nagyra megnőnek - illetve a magzat önmagában 5-6 kg-osra is felhízhat a születésig.

2014. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Sajnos már több éve 100 kg felett vagyok. Első terhességemet 105-el kezdtem, másodikat 120-al, és most a harmadikat is 120 kg körül (13 hetes vagyok). Elsőnél magas volt a terheléses cukrom, de minimálisan, épp a határon voltam, így kevésbé szigorú diétával megoldódott. A vérnyomásom alapból magas, és a második terhességemnél azért voltam veszélyeztetett, mert az a gyógyszer amit lehet szedni terhesség alatt, nem vitte le a vérnyomásom. Most a vérnyomásommal egyelőre szerencsére nem volt gond. Az uh-n valóban nehezen látszik, párszor már tettek rá megjegyzéseket orvosok, viszont amikor a saját dokim nézett, akkor ő mindent látott amit kell. Az első babánál sokat próbálkoztunk (1,5 év) a másik kettő elsőre összejött.
2014. febr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Én azt mondom ne ijedj meg ettől! Nem te leszel az egyetlen nagydarab kismama. Én az elsővel 92 kg-al estem teherbe 2 év után, férjemnek kevés katonája volt. Úgy volt csak lombik lehet. Hsg után összejött. Több mint 26 kgot híztam, és bizti mindenki tudni véli ilyen estben, mert zabáltál meg így meg úgy. Hát nem .... végig tökéletes eredményeim voltak, nekem ,és a babámnak is. Igaz, hogy túlhordtam, 42 héten császároztak, augusztus közepe volt, és már vizesedtem egy kissé.... szülés után 14 kg ment le, két évig szoptattam, de abban a két évben semmit nem sikerült leadni... pedig reménykedtem, hogy majd a gyerek leszívja :-DDD, aztán neki álltam fogyózni, lement 8 kg, 98 voltam mikor kiderült úton ketteske! Most vagyok 109, és a 29-hétben vagyok. Persze mindig cseszeget a doki, de kop-kop most is olyan eredményeim vannak, hogy más "fizetne" érte. Mondta is a védőnő, hogy még nem terhesnek is tökéletesek lennének. Most voltam terhelésesen 5 az éhgyomri, 5,2 a terheléses értékem. Most 2,5 éves a nagyobb pihenni sokkal kevesebbet tudok, enni se megy annyit,mint az elsővel mégis hízok.... sokan nem értenek egyet ,de ez genetika is valahol... anyukám hiába volt 50 kg-os annak idején 30-30 kg körül hízott mindkettőnkkel... hasam hatalmas volt az elsővel, és most a másodikkal is, ha gondolod küldök képet priviben... futottam bele bunkó orvosba aki nyávogott, hogy vastag a hasfal, aztán 2 perc múlva már azt mondta, mindent szépen látni, minden ok.... tehát ne ijedj meg a súlytól... fel a fejjel!
2014. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Én is 100 kiló fölött voltam, amikor teherbe estem. Nem jött össze egyből, de ebben nemcsak a súlyom játszott szerepet.

Az elején valóban nem volt tökéletes a hasi UH (pl. a 12 hetest is hüvelyin keresztül csinálták), és volt olyan doki, aki húzta is a száját, de azóta nagyon is szépen látszik a kislányom. Pl. a 4D-n kifejezetten örömködött a csaj, hogy milyen szép felvételeket tudunk csinálni, nagyon jól látszódott minden.

Az értékeim rendben vannak, a vérnyomásom volt magas, amíg dolgoztam, de azóta mintaszerű. A pulzusom kicsit magasabb, de az nekem egyébként is. Terhességi cukrom nincs. Hízni eddig 3 kilót híztam. A baba is teljesen rendben van, nagyon szépen fejlődik. Rendesen lehet érezni, ahogy mozog, rugdos - sőt, látszódik is -, nemcsak nekem, hanem pl. a férjemnek is.

Egyedül a derekam fáj, de a gerincemmel korábban is gondok voltak és abszolút kibírható.

A diétát és a mozgást mondta a doki, igyekszem is betartani az utasításait.

Ja, és annyit mondott még, hogy csak a legeslegvégső esetben számítsak császárra, mert a túlsúly miatt az kockázatosabb.

Ennyi.

Sok sikert! :)

30hkm

2014. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
104 kilóval lettem terhes,könnyen teherbe estem. Minden eredményem jó volt végig,cukorral sem volt baj,a vérnyomásom a vége fele kisit magas,de gyógyszert nem szedek rá. 2 napom van vissza,most vagyok 116 kg. Az UH mindig sikerült,annyi hogy a 12 hees is hüvelyi volt,de a doki azt mondta azért mert nagyon lenn van a baba és nem látja a hasi géppel. Nem tudom igaz e,lehet csak nem akart megbántani. De amúgyképp egy provlémamentes terhesség van mögöttem,de ez nem azt jelenti,hogy nem.lennék szívesebbem 80 kiló... amúgy 172 cm vagyok
2014. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
154cm vagyok. Első terhességemre 3 évet vártunk (meddőségis doki a kövérségemet említette indokként, mikor gyakorlatilag nem találtak semmit). 77 kg-val estem teherbe. Semmi bajom nem volt, vérnyomás, cukor rendben volt. 16kg-ot híztam, a végén elég vizes voltam, szülés alatt magas volt a vérnyomásom (császár volt). 2 héttel szülés után 11,5kg lement. Viszont mire a kislányom 5-6 hónapos lett, 91kg lettem! 17 hónapos volt, amikor újra teherbe estem (úgy tűnik, hogy a meddőségis tévedett), 22 hetes vagyok, fél kilót híztam, vérnyomásom is jó. A cukrot nem tudom még, mert ugye az még csak most lesz. Remélem ott is oké lesz. Soha, senki nem mondta, hogy nem látná a babát. A mostani terhességemnél már 10 hetesen hasin nézték, mert jobban látszott. Annyi van, hogy a csipőm (csak a bal) fáj, első babánál a vége felé kezdődött, most viszont már kb 6 hetes kortól és néha alig tudok járni.
2014. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!