Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora terhesség alatti hüvelyfe...

Kora terhesség alatti hüvelyfertőzés esetén az orvos megvizsgál, amikor kúpot ír fel? Vagy van 1-2 kúp, és azok közül "választ"?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Normális doki megvizsgál és kenetet is vesz, különben honnan tudja mi a bajod.
2014. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és akkor csak pár nappal később tudom meg az eredményt, vagy azonnal kimutatható? Még sose volt ilyen jellegű problémám? (magánrendelésre járok)
2014. febr. 25. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Magánrendelésen nem tudom, és SZTK-ra járok, ott 2-3 nap múlva van meg az eredmény
2014. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nme tudom mi lehet ez, igazából folyásom van, általában színtelen, néha halvány sárga, de nem szúr, nem viszket, nem ég, nem érzek semmit
2014. febr. 25. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nődoki, és a háziorvos is, hogy ez a terhesség alatt teljesen normális, hogy folyás van, hisz változik minden odabent. Amíg nem fáj, nem büdi addig nincs gond, használjak tisztasági betétet. Nekem is viszonylag az elején kezdődött és mostanában csökken a mennyisége, de azért említsd meg te is a dokidnak

22hkm

2014. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is ugy gondolom h nem lehet nagy baj, mert nem érzek semmit, nem kellemetlen a szaga, csak maga a dolog h van.
2014. febr. 25. 13:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez lehet teljesen természetes is, nagyon sok kismamának nő meg a hüvelyfolyása terhesség alatt. Természetesen fertőzés is bármikor kialakulhat, mivel ilyenkor érzékenyebbek is lehetnek a kismamák a fertőzésekre.

Felelősségteljes, normális orvos, megvizsgál, kenetet vesz és azt tenyésztésre küldi. Amelyik orvos hasra üt és úgy ír fel valamit, annak általában nem szokott jó vége lenni. Olyankor szokott lenni az, hogy újra meg újra visszajön a fertőzés.

És egyébként nekem volt már úgy fertőzésem, hogy csak a folyásom volt megnövekedve, nem volt szaga, nem égett, nem csípett, nem viszketett, csak egy szimpla orvosi vizsgálatnál gyulladtabbnak látta a területet az orvos, így csinált tenyésztést és fertőzés derült ki. Szóval maga a folyás is utalhat fertőzésre, nem feltétlenül kell más tünetnek is megjelennie.

Amúgy nálunk a tenyésztés eredménye 1 hét alatt van meg, addig az orvosok adnak valamit, amire a tünetek alapján gyanakszanak, amit ha igazol a tenyésztés, akkor nincs teendő, ha van még valami, vagy más dolog, akkor pedig a tenyésztés alapján írnak még fel valamit.

2014. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Tegnap voltam, megnézett, aztán UH alapján kiderült h felszívódott a magzat. (üres a petezsák). azt mondta a doki h a műtét előtt nem ad semmit, mert valószínűleg a folyás már annak jele lehetett, lassan átment volna színesbe, barnásba.

Szóval kell szólni minden esetben az orvosnak, főleg koraterhesen, mert akár ez is lehet belőle.

2014. febr. 26. 07:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. :(
2014. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!