Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Merkformint szedek 5 és fél...

Merkformint szedek 5 és fél hónapja. Ma pozitívat teszteltem. Ilyenkor abba kell hagyni a gyógyszer szedését? Gyorsan keressem fel az endokrinológusom? Vagy elég, ha a nőgyógyásszal beszélem meg?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. febr. 17. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

ne a nődokival, az endokrinológussal beszéld meg!


én a 14. hétre építettem le teljesen (ugyanúgy kell abbahagyni, ahogy elkezdted: fokozatosan), de van olyan, aki végig szedi.

2014. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szedtem végig, most szoptatok és most is szedem, igaz csak fél adagot.
2014. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is Merkformint szedtem a terhességem előtt.Nekem a nőgyógyász és az endokrinológus is azt mondta,amint pozitív lesz a tesztem azonnal hagyjam abba a tabletta szedését.Így is tettem.
2014. febr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Felhívtam az endodokim és azt mondta, hogy az első 3 hónapban még szednem kell. Aztán szépen elhagyható. Meg, hogy a 16. héten is ajánl egy terheléses cukor vizsgálatot, nem csak a szokásos 24.héten.
2014. febr. 19. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként sok doki azért mondja, h ne szedjék terhesség alatt mert fogalmuk sincs róla, h árt-e vagy sem. Több mint 50 éve alkalmazzák ezt a hatóanyagot, ennyi idő alatt csak kiderült volna ha bajt csinál, merthogy általában ezt a gyógyszert nem szokták abbahagyni. Legfeljebb kicsit kisebb súllyal születik a gyerek (az enyém 3400g volt...), na és? Szerintem belefér, mert ha a szervezet működése csak a bogyóval normális akkor sokkal rosszabb a gyerekre nézve hanem szedik. De ez csak az én véleményem. Én is paráztam, h szedjem-e vagy sem, de miután a dokim nem lihegte ezt túl, így én sem.
2014. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az én dokim azt mondta, hogy hivatalosan nem is ajánlhatná, hogy szedjem!

Én azért félnék a kisebb súlytól! De csak mert már van két gyerkőcöm és ők is kis súllyal születtek, pedig akkor még nem is volt IR-em. Dehát a te babád pont jó súlyú. :)

2014. febr. 19. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!