Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S! Tapasztaltabb kismami...

S. O. S! Tapasztaltabb kismamik, baj lehet? Több mint egy órája eldurrant egy lufi közvetlenül a hasam mellett, én is megriadtam, de a pocaklakom olyan "táncba kezdet", mintha menekülni akarna, és fájt az egész hasam. Kb.20 perce csendesedett el.

Figyelt kérdés
Mit tegyek? Ettem, símogattam. Most pihenni fogok. Tehetek még valamit? 21 hetes vagyok. Első baba. (3 stresz miatt bekövetkezett vetélés után.) Nagyon félek.
2009. dec. 12. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Ettől az égvilágon semmi baja nem lehet a picinek. :)
2009. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a picidnek. Én 21 hetesen végigültem egy focimeccset. Úgy mocorgott a babám, hogy a végén már alig bírtam a kocsihoz kimenni, hazamentem, lefeküdtem és az ég világon semmi baja nem lett. Ha a babád megnyugodott, akkor most már szerintem te is nyugodj meg. :)
2009. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én nem vagyok túl tapasztalt,de remélem seíthetek:

Nem szabadna ennyitől,hogy bármi baj legyen.Komolyabb és hosszabb idejű,szinte folyamatos stressz játszhat szerepet a vetélésben.( nekem ezt mondta a doki)Hidd el,a szervezet úgy van kitalálva,hogy a babát védje!!De ha mégis bizonytalan vagy,szerintem menj el az orvosodhoz,vagy hívd fel.

És pihenj,amennyit csak tudsz és ne idegeskedj(tudom,könnyű ezt mondani,de próbáld meg)

Jó tipp még feszültségoldáshoz: hívd fel vagy találkozz ismerősökkel,anyukáddal vagy olyan valakikkel,akiket szívesen látsz.Akkor kicsit másfelé tudod terelni a gondolataid,vagy megkérdezed az ő véleményüket is.

2009. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodj meg, a picik szoktak így ijedezni, semmi baja nem lesz tőle. Az én kicsim minden egyes szívhang vizsgálatnál menekülni próbál (25 hetes vagyok), a legutóbb olyan műsort rendezett, hogy a gyomrom is rosszul lett. Utána én is pihenni szoktam kicsit aztán minden rendbejön. Eleinte én is megijedtem, de a védőnő megnyugtatott, hogy mivel már ilyenkor hallanak hangokat és az ultrahangot sem szeretik, szoktak így reagálni.

2009. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ennyitől nem lehet baja,az én babóm az uh-on ha aludt úgy ébresztették,hogy a hasamnál belefújtak egy dudába,egyből ébredt és rugott jópárat.
2009. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baj, én nemrég egy lakodalomszerű szülinapban voltam, a zenétől egyfolytában ugrált a lányom a hasamban. Egy ilyen "trauma" szerintem nem okoz problémát, hiszen ez egy hirtelen nagy hanghatás volt, nem igazi stressz, ami korábban a gondokat okozta. Nyugodj meg szépen, feküdj le, símogasd a pocid, és felejtsd el a lufit!

(31. hetes mami)

2009. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

MagneB6 vitamint szedjél be nyugodtan napi 3x1-et, nem csak a görcsökre, keményedésekre jó, hanem a feszült, stresszes állapotokra is. Én ugyan a keményedések miatt szedtem a 17. héttől, amit a 36. héten el kellett hagynom. Nekem nagyon jól bevált.

39 km

2009. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves nyugtató szavakat. Remélem, hogy nincs baj, úgy éltem meg mint egy támadást a pici ellen. Már hónapok óta táppénzem vagyok, ez volt az egyetlen nap, hogy bementem dolgozni és ott történt.:( Egy életre megútáltam a lufikat.:(
2009. dec. 14. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!