Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Össze vissza mérik a babám...

Össze vissza mérik a babám súlyát, és állandóan rám hozzák a frászt, hogy kicsi. Szerintetek is alacsony a súlya?

Figyelt kérdés

32+2 hetesen a kórházban a doki 1500 g-nak mérte, és nagyon csóválta a fejét.

5 nap múlva(tehát betöltött 33.héten) voltunk 4D-n, ahol 2000 g-nak mérték, és mondta az ultrahangos, hogy kizárt, hogy olyan pici legyen, szépen látszott a kerek kis pofija.

33+4 naposan vissza kellett mennem a kórházba kontrollra, és ott 1900 grammot mért a doki, és azt mondta, két héttel le van maradva.

Most akkor tényleg le van maradva? A saját dokim nem mond semmit, csak, hogy 2 hetente menjek kontroll Uh-ra.


2014. márc. 7. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem ne parázz!nem szentírás az uh súlybecslés.
2014. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyilván azért nem mondd semmit a dokid,mert nincs említésre méltó dolog!

Ha megbízol benne,és szerinted jó,alapos orvos,akkor nyugodj meg!Biztosan azért ilyen "laza" mert ő már több száz babát látott UH-n keresztül,tuti szólna,ha gáz lenne!

Ezek az uh becslések meg nagyon nem pontosak,simán elnézhetik és nem is kicsit!!

én pl 2x szültem és egyik gyerekemnél se volt súlybecslés egyszer sem!

Ha a dokid azt mondja minden oké,és te is kiegyensúlyozottan táplálkozol,akkor biztos nincsen semmi gond!!Nyugodj meg és élvezd a terhességet,mikor ott lesz veled a pici,ráérsz majd akkor aggódni 1001 dolog miatt:D

2014. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne adj ezekre a becslésekre. Egyébként az én fiam 31 hetesen 1800 gr volt.
2014. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem a dokim csinálta az Uh-kat, hanem mindig más orvos...Ő csak a leleteket nézi meg.

2014. márc. 7. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:

óó én 26 hetes vagyok és már kicsi a baba...

Genetikailag is lehet kisebb nincs azzal baj ha nem lesz 3500gramm

Én pl 2600 születtem a családban mindenki 3000 alatt volt és felnőttek...az orvosok szeretnek riogatni, fejlődik növöget akkor nincs ott baj...

2014. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én szemény szerint nem bízom már a becslésekben. 30 hetesen 2kg 10 dkg-ra becsülték az első babám, és sajnos korábban is született, 35 hétre,de 1900! g-mal.... Szerencsére semmi gond nem volt, csak híznia kellett, meg nálunk is ez genetika is. Én is 36 hétre születtem 2.17tel. Kíváncsi vagyok, a 2. babám mekkora lesz, mert most pedig nagyobbnak becsülik a koránál.
2014. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Google szerint a 33 hetes magzat átlag súlya:

1800 gr: [link]

1800 gr: [link]

1800 gr: [link]

1918 gr: [link]

2000 gr: [link]

2000 gr: [link]

2000 gr: [link]

...

(Nekem azt mérték még szülés előtti nap - három hétig kórházban feküdve minden másnap mentem UH-ra -, hogy 2 kiló valamennyi lesz, erre 3550 gr volt.)

2014. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a barátnőmnek 3,5 kg-t mondtak a szülés előtt nem sokkal. a fia 4,5 kg-vel született.
2014. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!