Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A méhen kívüli terhességnek...

A méhen kívüli terhességnek milyen jelei vannak? Honnan lehet tudni, hogy baj van?

Figyelt kérdés
A terhességi tesztek méhen kívüli terhességnél is pozitívak?
2014. márc. 8. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor is pozitív. Előfordulhat megkésve jelentkező sötét, kávéaljszerű vérzés és hasi fájdalom. A terhesség gyanújelei ritkán jelentkeznek, de gyakori a hőemelkedés.


De a biztos dagnózist csak az UH adja.

2014. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! Nekem kétszer is volt,mindkettő kürtrepedéssel járt, így kivették a petevezetékeim. Pozitív teszt után két héttel barnázás, kávézacc szerű váladék, éles hasi fájdalom,ami a végbelembe kisugárzott,majd erős vérzés, de akkor már felállni sem tudtam. az elsőnél még látták a jobb petevezetékben,mire műtőbe értek velem megrepedt a kürt,a másodiknál egy baba volt méhen belül és egy az egyetlen bal petevezetékemben,de az is szétrepedt és hatalmas hasűri vérzésem lett. Pozitív teszt után ezért is jó kb. a 6.héten ultrahanggal megnézni a terhességet,mert addigra,amennyiben jó helyen ágyazódik be akkor már méhen belül látható a petezsák. ha a teszt pozitív és méhen belül nem látszik semmi,akkor vérvétel, mert méhenkívülinél másképp duplázódik a hcg szint. amúgy nem játék, a mai napig életveszélyes állapotnak minősül, sajnos nálam a legutolsó az is lett.
2014. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled :( A 2. alkalommal a méhen belüli babával mi lett? Jól értettem, hogy te is a 6. héten voltál UH-n, de akkor már késő volt? Érdemes esetleg hamarabb elmenni?

2014. márc. 8. 10:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! az első után már óvatosabb voltam, így a második esetben 5 héten elmentem, látszódott a petezsák méhen belül, majd 6 hét 3 naposan hajnalban rosszullettem, az előző hozzászólásomban leírt tünetekkel, azonnal kórház, és már vittek is a műtőbe. sajnos a petevezeték szó szerint szétrobban, és olyan erős volt a vérzés,hogy a méhen belüli babát is elveszítettük:( azt hittem nem élem túl...most viszont - lombikkal, mert petevezetékek hiányában másképp nem lehetett már - jelenleg 25 hetes 2 napos kismama vagyok, és egy virgonc kisfiút hordok a szívem alatt:)
2014. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad a történeted, biztos nehéz visszagondolni rá. Mi még csak tervezzük a babát, de ezek után tuti, hogy az 5. héten már megyek is UH-ra!

A kisbabádhoz szívből gratulálok, gondtalan terhességet és majd könnyű szülést kívánok neked!!! :)

2014. márc. 8. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Én abból tudtam, hogy baj van,hogy rettentően korán (együttlét után 8 nappal már tüneteim voltak (menstruációnak vége lett és másnap) rá 4 napra pozitív tesztet csináltam,akkor rákerestem, hogy ez mennyire normális. itt volt aki nyugtatott, nm kellett volna hinnem neki, keddre elkezdtem barnázni, este rendelt a dokim, mentem, nm láttak semmit. Másnap kórház vérvétel, magas lett a hcg szint, UH és már látták is. Bal petevezetékemet kivették, két hét múlva UHon 5533 volt a beta hcg, a méhemben is találtak egyet, rá két hétre (most kedden) UH-on már dobogott a szíve. Még nincs nagy öröm, mert vérömleny van alatta (műtét miatt).
2014. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen a babával és veled is! Ezek szerint nem annyira elkerülhető a baj, mert sokszor észre se veszik h mivan, ha időben megy az ember...
2014. márc. 10. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!