Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb 6 hetes terhes vagyok....

Kb 6 hetes terhes vagyok. Hogyan mondhatnám el a családomnak, h ne legyen (vagy minél kisebb legyen a) patália?

Figyelt kérdés

Eléggé szégyellem magam, h ide jutottam, h itt kérek tanácsot, de már teljesen ki vagyok lelkileg.

23 évesek vagyunk a párommal(nemsokára 24). A párom júliusban kezd dolgozni, én pedig főiskolán (védőnőnek) tanulok, meg persze dolgozom is, amikor csak tudok. Úgy jött ez a baba dolog, h egy alkalommal nem emlékeztem, h mikor jött meg utoljára és már terhességre gyanakodtunk. Akkor beleéltük magunkat a helyzetbe és csalódottak voltunk, mikor mégis megjött. Elvégeztünk egy csomó matemmatikai feladatot és úgy gondoltuk, h az anyagiak nem szabnak határt, és 2014-től már az aktív hallgatók is kapnak gyedet + a párom fizetése.Így belekezdtünk a baba projektbe (a párom anyukája támogatásával). Igazából már fél éve elkezdtünk neki vásárolgatni, pedig akkor még tervbe se volt. 3 hónap alatt össze is jött. Most pedig úgy érzem, h jobban akartam a babát, mielőtt úton volt. A párom felől mindenki halálosan örül a hírnek, de én nem merem elmondani a családomnak. Ennek az az oka, h a szüleim még támogatnak anyagilag havi 25-30 000 ft-al(amikor dolgozok, akkor kevesebbel v semmive), de már említettem nekik, h nyártól már önálló család leszünk. Erre Ők azt mondták, h addig segítenek nekem, ameddig csak tudnak. Kicsit csúsztam a sulival is, magánéleti problémák miatt.Már a nehezén túl vagyok, de a szüleim csak azt tudják mondogatni, h előbb fejezzem be a sulit és csak utána minden más...De én nem akarok még 2 évet várni a sulival + államvizsga+még min. egy év, ameddig munkaviszonban leszek + mennyi időn belül találok munkát+ akkor össze jön-e a baba amikorra szeretnénk...nem szeretnék 30 éves koromig várni. Lesz segítségem, tudok tanulni egy gyerkőc mellett is. 1 évig, ameddig gyeden leszek, egy esti tanfolyamot szeretnék elvégezni.

DE rettegek a szüleim véleményétől, a kiborulástól, a hisztitől, az előítéletüktől, a reakcióiktól. Szerintem egyik rosszabbul reagál majd, mint a másik. Pedig már fél éve a jövendőbeli gyerekeimről beszélek nekik, de tudom, h nem vették komolyan. Eddig nagyon boldog voltam és vártam már a kis csöppséget, de most nagyon kétségbe vagyok esve. Én úgy érzem, h maximálisan meg tudunk mindent adni neki, de azért mostanában kezdem azt érezni, h tényleg kicsit felelőtlenek voltunk. Szerintetek hogy mondjam meg nekik? Mit mondhatnék?

Előítéleteket nem kérek, csak tanácsra lenne szükségem!

Köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 8. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a konfliktust kénytelen leszel felvállalni. Hadd dühöngjék ki magukat, aztán idővel kénytelenek lesznek beletörődni.
2014. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne idegeskedj, mert az nem tesz jót a picinek.

Üljetek le a pároddal, beszéljétek meg, hogyan fogjátok elmondani, esetleg készüljetek fel, hogyan reagálnak a szüleid. Mindenképpen együtt mondjátok el.

Gratulálok, és boldog babavárást!

2014. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Így alakult. Szerintem megijednek és megenyhülnek - nagyon sokan fejezték be a tanulmányaikat babával.
2014. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha patália lesz, legfeljebb lehülyézed őket, hogy nem ürülnek a leendő unokájuknak. Pont abban a korban vagytok, amikor már esedékes egy gyerek és soha nem lehet tudni, hogy mikor lenne egyáltalán a későbbiekben. Nem úgy kell már hozzáállnod a szüleidhez, mintha gyerek lennél, hanem egyenrangúként. Ha hisztiznek, felállsz és eljössz. Nem kell belemenni pitiáner vitákba. Ha óvatosan, de erkölcsileg is elfogadhatóan érvelsz, nem lehet ellenvetésük (ha egyébként józan emberek), és ezt éreztetni is kell velük (hátha így ráébrednek).
2014. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán értem a problémát. Ez volt minden vágyad, a párod és a családja örül neki, a te családod is támogat, mindössze annyit mondtak, hogy előbb fejezd be a sulit. A baba meg másképp gondolta.:)) Gyed-et fogsz kapni így is, védőnő szakon meg szerintem egyáltalán nem árt, ha gyakorlatot szerzel. Sőt szerintem előnyödre fog válni.

A szüleid pedig biztos örülni fognak. Szerintem feleslegesen izgulsz ennyire.

2014. márc. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonló cipőben voltam....megijedtem mire összejött....jól fogadtàk de kellett pàr hèt feldolgozàsi idõ...
2014. márc. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját példám. Harmincon túl, egy gyerekkel és válás után új kapcsolat. Elég hamar döntöttünk a baba mellett, de vállaltam. Tudtam, hogy anyám reakcióját nem fogom zsebre tenni, de ez van. Igazam volt. Elhordott mindennek, nem részletezem. Megszületett a pici, ő puszilgatja a legjobban, folyamatosan ruhákat vesz neki.

Nyugi, nem lesz semmi baj. Az első reakció után rendben lesz minden.:) Csak ügyesen! És a pároddal együtt menjetek bejelenteni. Ha a szülők ismerik egymást, akkor lehet érdemes nagycsaládi körben elmondani.

2014. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem, mikor teherbe estem a szüleim reakciójától. Pedig akkor már házas voltam, dolgoztam is egy jó ideje, főiskolával is végeztem, megtakarításunk is volt, mégis paráztam, mert fiatalnak éreztem magam (23 voltam). Sírva hívtam fel őket, hogy hatalmas baj van, és rettentő mérgesek lesznek. Azonban soha, olyan boldognak nem hallottam a hangjukat, mint akkor. (Vagyis de, amikor a szülőszobáról felhívtam őket, hogy megszületett az unokájuk.) Zokogtak örömükben, hogy unokájuk lesz. Ne parázz előre! A nagyszülői szív sokszor még inkább vajból van mint a szülői szív!
2014. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából ami megnehezíti a dolgomat az, h soha sem voltak bizalmas beszélgetéseim a szüleimmel. Anyu még akkor sem ült le velem beszélgetni, mikor először megjött(pedig tudta), össze-vissza ügyetlenkedtem. Az anya-lánya beszélgetés teljesen hiányzott. Apuval se jobb a helyzet. Még a szexhez hasonló témákról sem beszéltünk, nagyon nehéz lesz elkezdenem, de erős leszek és megcsinálom.

Ha összeveszek a szüleimmel annyira, h el kellene mennünk tőük, akkor legkorábban másnapig kellene várnunk, mert 230 km-re lakunk tőlük :S . Így is csak havonta látogatok haza. A suli befejezésére pedig így már nagyobb a motivációm, mint valaha.

2014. márc. 8. 21:57
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Mondd el telefonon, hogy legyen idejük emészteni. Akárhol is teszed, örömmel tedd és ne félve, minths nekik kéne eltartani titeket. De szerintem mindenképp várj a 12.hétig, bármi történhet addig.
2014. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!