Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 180g ch diéta mellett lehet...

180g ch diéta mellett lehet hízni?

Figyelt kérdés
Most léptem a terhességem 32. hetébe, 24 hetesen derült ki, hogy terhességi diabéteszem van, azóta 180g ch diétára ítéltek..a védőnőm szerint abszolút nem szabadna híznom, 28 hetesen voltam nála utoljára akkor voltam 76kiló (előző 4 héthez képest egyetlen kilót híztam, összesen pedig 7-et, hétfőn kell mennem ujra a védőnőhöz és előre félek, hogy mit szól ha megint híztam, mert már a múltkor is letolt, hogy 180gch diéta mellett egy kilót se szabad hízni...pedig én tényleg lelkiismeretesen betartom a diétát hisz a babám egészsége múlik rajta, sőt sokszor ég a tizorait vagy uzsonnát ki is hagyom így ég 180g ch-t se eszek egy nap, de mit tehetnék ha még így is feljön 1-2 kilo minden honapban? bár már csak 8 hét.....más is hízott diéta mellett?

2014. márc. 17. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én végig 180 gr-os diétán voltam, mert cukorbeteg vagyok. Betartottam becsületesen, de simán híztam 13 kilót és senki nem problémázott ezen.
2014. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a 180g diétának pont az a lényege, hogy se többet, se kevesebbet nem szabad enni. Tessék szépen tízóraizni és uzsonnázni is, mert kell! A 180 g-ot legalább 5 részre kell elosztani, így kb. 3 óránként enned kell.
2014. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kihagyott étkezésekkel gyönyörűen borítod az anyagcserédet, NE TEDD. Hízhatsz attól is, hogy jobban tartalékol a kevésből is a szervezeted, mert ritkán jut szénidráthoz és beleng a vércukrod.


Azértf igyelj oda, mert ilyenkor felugorhat a vérben levő cukor szinte, ami átjut a gyerekbe - neki pedig maximumon pörögve tolja a hasnyálmirigye az inzulint, ugyanis a te inzulinod nem jut át a méhlepényen. Az inzulin egyben növekedési hormon is, tehát nemcsak felfújja a babát, még a hasnyálmirigyét is túlpörgeti.


Szóval ne keveset, hanem ésszel egyél, ne hagyj ki étkezést. 10 óránál többet (éjjel, amíg alszol!!) nem szabad táplálék nélkül tölteni, úgyhogy keveset, de lefekvés előtt is egyél. Ha két korpovit keksz, akkor annyi.

2014. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megijedtem már, bár tény, hogy a védőnő hajlamos mindenen problémázni, sztem egy kiló egy hónap alatt nem olyan vészes, akkor ezentúl mindenképp eszem tizorait és uzsit is, ha mástnem egy almát :)
2014. márc. 17. 15:14
 5/8 anonim ***** válasza:
én fél és 1 kg között híztam 180 g ch diéta mellett,senki nem oltott le,sőt védőnő mindig "megdicsért".összesen 8 v. 9 kilót híztam...viszont amit írtak,ez tényleg 180 legyen,ne "csalj"vele mínuszba se..
2014. márc. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Biztos, hogy rendesen felvilágosítottak a 180 g ch diétáról? Különben egyrészt nem hagynál ki étkezést, másrészt nem mondanád, hogy eszel egy almát. Mindig kell lassú és gyors felszívódású ch, de nem mindegy, hogy mennyi. Az alma önmagában nem jó.
2014. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
beszéltem dietetikus nővérrel, de igazából ő nem fektetett ekkora hangsúly a gyors/lassú felszívódásra...csak beosztotta hogy reggeli és tízórai 25-25g ebéd 60g uzsi 20g vacsora 50g szénhidrát...az almát, narancsot pedig kimondottan ő javasolta, hogy uzsonnára annyi bőven elég...és egyébként szinte minden étkezés után mérem a cukromat soha nem megy 6,5 fölé (a dietetikus szerint 7-ig jó)
2014. márc. 17. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 160g-ot kell betartanom. Nekem se mondta senki, hogy mikor és mit egyek, csak, hogy melyik étkezésnél max. mennyit ehetek meg. Én először fogytam tőle, majd én is elkezdtem hízni, 1-1 kg-kat. Egy idő után hozzászokik a szervezet is. A zöldségtől és gyümölcstől is lehet hízni. És egyébként is nő a baba is, ami szintén a te súlyodon látszik. Kaptam könyvecskéket, amiben tippek vannak, hogy melyik étkezésnél mit lehet fogyasztani és ott is van amikor uzsonnára csak gyümölcsöt írnak. Ezen nagyon meglepődtem, mert máshol meg azt olvastam, hogy gyümölcsöt csak délelőtt szabad fogyasztani.
2014. márc. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!