Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik, ha 160g-os...

Mi történik, ha 160g-os szénhidrát diétát kell tartanom, de nem eszek annyi szénhidrátot egy nap? Eddig sem ettem! Eddig is csak reggel ettem szénhidrátot, aztán megpróbáltam kerülni. A terheléses vércukrom 7,8 lett, amiatt kellene a diéta.

Figyelt kérdés
Nem megy a vércukrom 6.5 felé csak, ha nagyon bekajálok, vagy, ha édességet eszek!
2014. márc. 18. 13:35
1 2 3
 1/25 Lienah ***** válasza:

Szia!


Én 150g CH-n vagyok ccc 2 hónapja. Sose eszem meg a napi 150g CH-t, kérdeztem a dokit, hogy ilyenkor mi van, azt mondta, hogy semmi a lényeg a napi 5x-i kaja... Nem tudom, neked kell-e naplót vezetned a kajálásokról (nekem kell), de ha igen akkor biztos megmondják, hogy oké-e így.

Amúgy "cukraim" nekem is pont ilyenek...

2014. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nekem is kell vezetni. Akkor jo, ha nem gond. Tegnap voltam a diabetologusnal es nehezmenyezte, hogy nincs meg a 160g. Hat sajnalom, nem fogok ezert tobbet enni, mikor nem is kivanom. Az 5x etkezes egyebkent megvan.
2014. márc. 18. 13:48
 3/25 Lienah ***** válasza:

Nálam szóba se került, hogy gond lenne...

Mondjuk nekem 1500kcal-t is tartanom kell.

Namármos a kaják 2 csoportra oszthatók, vagy kalóriatartalma van és CH tartalma alig, vagy fordítva...

Szóval nekem asszem lehetetlen lenne kihozni a 150g CH-t és az 1500kcal-t egyszerre.

2014. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

nem kötekedésből kérdezem, de ha csak reggel ettél szénhidrátot, utána nem, akkor MIT ettél utána?


Van szénhidrát a zöldségben, gyümölcsben (nem is kevés), a tejtermékben, és így tovább.... ha napi ötször eszel, akkor azért ezekből csak kell valamit enned (tényleg nem bosszantásból kérdezem :) Egyébként cukros vagyok, szóval azért kérdem)

2014. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nekem a kaloriat nem kell figyelnem. De azon, hogy megszabjak, hogy tobbet egyek teljes kiakadtam.
2014. márc. 18. 14:00
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül nehezményezte a diabetológus. Terhesség alatt 160 gr körül van a minimális ch bevitel, ami szükséges a baba egészséges felődéséhez. Én nem tudom neked szakszerűen megindokolni, hogy miért, esetleg kérdezd meg az orvosodat. Valami olyasmi rémlik, hogy ennél kevesebb ch esetén ketonok képződnek, ami átmegy a méhlepényen és nem jó a babának.
2014. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Most terhességi cukorbetegségem van, vagyis, ami nekem van annak még a pontos megnevezése, nem a cukor betegség. A terhességem előtt nem fogyasztottam csak reggel nagyobb mennyiségben szénhidrátot. Valamilyen péksütemény és tejeskávé.


Ebédre általában húst salátával, vagy zöld körettel ettem, aztán délután szintén felvágottakat zöldséggel. A terhesség előtt természetesen nem is ettem 5x. 48kg-ról indultam, nem hiába. De mivel így éreztem jól magam, a szervezetem is hozzászokott, most a 160g-ot sokallom. Egy 50g-os szénhidrátos ebéd után majd kidurranok, úgy megnyomja a gyomrom. Meg az 5x evés is sok nekem.


Egyébként nem irigyelem azokat, akik egyébként is cukorbeteg. Nem könnyű kitalálni, mit mivel egyél.

2014. márc. 18. 14:10
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

a zöldségben is van szénhidrát, van amiben nem is kevés. (tévedés, hogy csak a lisztes cuccokban).

Az előző válaszolónak egyébként igaza van, az étkezések és a szénhidrát tekintetében, a baba egészsége miatt fontos, nem elsősorban a tiéd miatt (persze, azért is)


Ui: én is terhességi cukorbetegként kezdtem... Most meg már ez van.

2014. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Lienah ***** válasza:
19%

Az jutott eszembe, hogy ha neked nem kell mellette kcal-t is számolgatni, akkor simán cseréld le a hús-zöldséggelt hús-krumplira (a krumpliból úgyis bőven elég egy kevés, persze a CH tartalma meg magas). Tehát próbálj CH gazdagabb (ámde súlyra-méretre kevesebb) cuccokat enni:)

A 6. válaszolóval meg nem értek egyet úgy ahogy van, nomeg nem kérdőjelezném meg azt amit a Honvéd kórházban "összeállítottak/kitaláltak"... és az kicsitsem 160g CH... Jah és nálam (meg pár "sorstársnál") semmi keton nincs sehol.

2014. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Korábban nem éltél egészségesen. Nem terhesen is van egy minimum szénhidrát mennyiség, aminek egyenletes (!) elosztására szükség van a nap folyamán mindenkinek! Nem egyéni kérdés, szervezeti minimum! Az egyenetlen cukorterhelés egyenetlen inzulintermelést von maga után, ami normális cukorértékek mellett is az egekbe szökhet a háttérben, közelebb víve ezáltal a hasnyálmirigy kimerüléséhez. Ha nem viszel be megfelelő mennyiségű szénhidrátot adott időközönként, akkor ne gondold, hogy semmi nem történik a szervezetedben (ajánlom olvass utána a glükoneogenezis kifejezésnek). A májad bontani kezdi a raktárait, hogy "cukrozza a véred", ezáltal fenntartson egy egyensúlyt (ezzel méreganyagok is felszabadulnak). A baba hasnyálmirigye alaposan dolgozik, amikor megterheled szénhidráttal, aztán leáll, amikor nem kell , és így egy hullámvasútra ítéled már születése előtt, ami rád is jellemző volt. Azért volt reggel nagyobb igényed a szénhidrátra, mert napközben, este leesett a bevitel, kiéheztetted rá a tested. Az, hogy megfelelő a súlyod és nem magas a cukrod nem jelenti, hogy egészséges vagy, vagy hogy nincs esélyed a cukorbetegségre néhány éven belül (a saját párom rá a példa, 70kg, sportos, és inzulinrezisztens, mert tojt a szénhidrátbevitelre évekig).
2014. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!