Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12-20. hétig szedtem a terhes...

12-20. hétig szedtem a terhes vitamint, aztán abbahagytam. Magnéziumot sem szedek. Ha nincs különösebb problémám, akkor nem is szükséges (mármint a magnézium)? Vagy a végén lehet ebből gond? 31 hkm.

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az orvos szerint nincs magnézium hiányod ( vizsgálat után), akkor fölösleges.

Egyik terhességem alatt sem szedtem semmifél terhes vitamint, mégis mindhárom gyerek egészséges lett.

2014. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A végén éppen abból lehet gond, ha szeded a magnéziumot. 36. hét után már nem is szokták javasolni, hogy a fájásokat ne akadályozza. A kálcium-, vas- és jódbevitelre viszont ügyelj!
2014. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a laboreredmény alapján (vér, vizeletvizsgálat) az orvosnak kell megmondania, hogy kell e valamit szedned. ha nem mondta, nem kell. ha rendesen, változatosan étkezel, akkor hozzájuttok minden szükséges ásványi anyaghoz és vitaminhoz.

mondjuk a vasat azért érdemes szedni, bár ezt is kérdezd majd meg a dokidtól... még ha jól emlékszem, legalább egyszer menned kell vérvételre, majd az akkori eredmény alapján megmondja az orvos.


csak súlyos hiány esetén lehet gond, de az már eddig is látszódott volna a vérképeden.

2014. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig minden rendben volt a vérképemmel, sőt a védőnő mondta, hogy a vasam kifejezetten jó. Pedig nem figyelem, hogy melyik ételek fedezik a napi vas-, kálcium-, stb bevitelt. Azt hiszem 32. heti vérvétel a következő. Kiváncsi leszek. Köszönöm a válaszokat. :)
2014. márc. 19. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Első! A baba elveszi azt, ami neki kell! A vitamint MAGAD miatt kell szedni (ha szükség van rá)!!!!!
2014. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!