Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok, és bakteriális...

6 hetes vagyok, és bakteriális fertőzést mutatott ki a tenyésztés. A dokim nem tud írni semmit rá (antibiotikum), csak a 12. hét után. Okozhat ez ilyen korai terhességnél gondot?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata? Én még nem tudtam megkérdezni tőle, csak telefonon beszéltünk.
2014. márc. 19. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem tud rá írni semmit?

Már nem ezért vagy azért, de vannak olyan kezelések, amiket a terhesség legelején is lehet alkalmazni, ugyanis egy kezeletlen bakteriális fertőzés sokkal veszélyesebb. Ugyanis a terhesség korai szakaszánál vetélést okozhat. Ugyanis az ilyen fertőzések könnyen felhúzódhatnak és a méhben és a petefészekben is gyulladást tudnak okozni. Még egy nem terhes nőnél is gond ez, nemhogy akkor egy terhes nő esetében.

Én azért megkérdezném egy másik orvos véleményét is.

2014. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az elsővel.
2014. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyan antibiotikumokat adott meg a labor, amiket elvileg nem lehet az első trimeszterben. A felszálló fertőzés nem csak nyitott méhszájnál okoz gondot a babára nézve?
2014. márc. 19. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerinted, ha egy nem terhes nőnél lehet felszálló fertőzés, akinek ugye eleve nincs nyitva a méhszája, akkor egy terhes nőnél nem? Ha nyitott a méhszáj, akkor nagyobb a valószínűsége jóval egy felszálló fertőzésnek, de zárt méhszájnál is fel tud jutni.

Amúgy ha egyszer utánanézel annak, hogy milyen okai lehetnek a spontán vetéléseknek, akkor ez is köztük van.

Amúgy meg sok mindenre írják, hogy nem nagyon alkalmazható vagy fokozott elővigyázatossággal alkalmazható, azért nem az összes létező gyógyszert tilos szedni a terhesség elején.

2014. márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De egyébként itt egy cikk, ha akarod olvasd el:

[link]

2014. márc. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!