Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt, ha gumikeszty...

Terhesség alatt, ha gumikesztyű nélkül takarítok vegyszerrel (hypo, domestos, vízkőoldó, stb), azzal árthatok a babának?

Figyelt kérdés
Kesztyűfóbiám van, a sima kesztyűt se viselem el magamon, a gumikesztyűt meg egyenesen rühellem, kipattogok és viszketek tőle. De ha érintkezik a bőröm valamilyen vegyszerrel, az nem káros a picire nézve?

2014. márc. 20. 09:46
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Max ha megiszod.....
2014. márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Bocsánat, ha idióta a kérdés, de például elvileg hajat se lehet festeni terhesség alatt, szintén azért, mert a bőrön keresztül felszívódhat a vegyszer, gondoltam hátha ez is ugyanolyan dolog. :)

2014. márc. 20. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Hajat festeni nem azért nem lehet, mert felszívódik a vegyszer, hanem azért, mert zárt térben belélegzed és az káros. Szabad levegőn minden további nélkül szabad hajat festeni.
2014. márc. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem lesz semmi baja ha a kezed olyan lesz csak utana ne nyalogasd. :-) boron keresztul nem szivodik fel h kart okozzon piciben. :-) csak sokat belelegezni nem jo es ugye szajon at inni belole, de ez nem terhesen is karos. :-) gondolom ezzel nem mondtam ujat. :-)
2014. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a hajfestés már nem igaz, föleg hogy vannak már ammónia mentes festékek is. A babádnak ártani nem fog de a börödet szét fogja szedni és nem ajánlatos ezeket hazsnálni kesztyű nélkül. Én láátam már égési sérüléshez hasonló sérüléseket ilyen szerektől, kesztyű nélküli hazsnálatnál. Neked nem egészsges. Meg a belélegzése nem egésszges.
2014. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyszer nem figyeltem a szellőztetésre és erősebb vízkőoldót használtam, persze gumikesztyűvel, nagyon rosszul voltam utána. szerintem a kesztyű és főleg a szellőztetést nagyon fontos. Nem vártam babát akkor.
2014. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!