Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki az első trimesz...

Szedett valaki az első trimeszterben fájdalomcsillapitót? Lett valami baja a babának?

Figyelt kérdés

Nem egy-két szemre gondolok,hanem dobozra.

Csak normális válaszokat várok!


2014. márc. 20. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

5 hetesen egy fél doboz Spedifent megittam, mert állati lázas voltam (még nem tudtam a kicsiről). Szerencsére eddig úgy néz ki, hogy nem okozott semmi gondot, feltehetőleg még nem volt köztünk kapcsolat, így nem is jutott át a gyógyszer.


28 hkm

2014. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem dokim azt mondta, hogy Panadolt lehet egész nyugodtan szedni, napi 2-t is akár.
2014. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De bocsi, én annyira félreolvastam, hogy ez maradt meg az agyamban: 1-2 szemre gondolok, nem egy egész dobozra..:D De a Panadolt akkor is tudom ajánlani, nincs káros hatással a magzatra, de nem csak 1., hanem 2. és 3. trimeszterben sem!
2014. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy Panadolt lehet, de sajnos én nem azt szedtem, azért lennék kíváncsi, hogy más ís szedett e olyat, amit elvileg nem is lenne szabad szedni.

Köszi az eddigi válaszokat.

2014. márc. 20. 23:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért mit szedtél?

Pl algot is lehet azt mondta a dokim, mert a kórházakban is azt tesznek infúzióba.

2014. márc. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia paracetamol tartalmút lehet, ilyen a Panado, de több másik is. És igazából alig van olyan gyógyszer a m.o. forgalmazott kb.8000ből, ami ártalmas. Ez Czeizel Ede professzor kis filmje. https://www.youtube.com/watch?v=3z8jowF9kCU Én is ettől nyugodtam meg. Én is pont megfáztam és nem tudtam még, hogy várandós vagyok.Boldog babavárást.
2014. márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Advil ultra forte
2014. márc. 21. 08:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Ibuprofent éppenséggel tilos szedni! Ha bármi olyan gondod van, ami fájdalomcsillapító szedését indokolja, csakis a nőgyógyászoddal értekezz! Túl nagy felelősség ahhoz, hogy internetes fórumon tájékozódj.
2014. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugye nem öngyilkossági kísérleted volt?
2014. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Panadolból napi 3 az ajánlott. Én ebből többet szedtem mert rettenetesen fájt a fogam, sőt Algoflex forte-t is szedtem amikor már nagyon nem bírtam. A babának nincs baja.

Első terhességem alatt Cataflamot szedtem 3-4 szemet, nem lett baja a babának.

Természetesen ha lehet, el kell kerülni az ilyesmit, de nekem sem volt más választásom. Az orvos szerint is 1-2 szem erősebb gyógyszertől nem lesz baja a babának.

2014. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!