Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondják a nyaki redő...

Hogy mondják a nyaki redő szűrést németül? Igaz, hogy Németországban nem tartozik a kötelező vizsgálatok közé?

Figyelt kérdés
Jövöhéten megyek a 12hetes Uh-ra és azt hallottam, hogy itt nem tartozik a kötelező vizsgálatok közé...valaki tud erről valamit? Valaki tudja, hogy mondják németül?

2014. márc. 20. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap jelentkeztem be ra:) igen ezt nem allja a Krankenkasse...70€(legalabbis az én dokimnal) es ez csak az uh, ha kérsz vérvételt is(PAPP-A+béta HCG) akkor 220-240€... Mi csak uh-ra jelentkeztünk be, a Down-szindrómát nyaki tarkóredöböl es orrcsontbol ott meg tudjak állapitani.nem kaptál a dokidtól egy tájékoztatót a genetikai uh-ról?èn még 7 hetes vagyok de mar most be kellett jelentkeznem a 12. Hetire... A doki azt mondta itt 20. Héten van a következö genetikai uh. Ezt elvileg mar tériti a Krankenkasse. Még asszem a 16. Héten az AFP vérvétel is fizetös mert itt mar ez sem kötelezö...
2014. márc. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsö vagyok:így hivják: Nackenfalte:) remélem segitettem:)
2014. márc. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rengeteget segítettél! Köszönöm szépen!:) Az én dokim semmit nem mondott erről... Megkérdeztem egy ismerősömet, hogy az pontosan mikor volt? meg hova kell majd menni? azt se tudta miről beszélek. Igazság szerint, ha nem nézegetem a magyar oldalakat én se tudtam volna, hogy ez a vizsgálat most következik. Okoz néha meglepetéseket a német egészségügy:) Tudsz esetleg még valamilyen vizsgálatról amit kérni kell?
2014. márc. 21. 10:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mást nem kell külön fizetni... De kérdezd inkabb a dokidat mi csak a 20. Hetig beszeltük at meg a dolgokat:) asszem a toxoplazma is külön fizetös de mahyarban is... Ez akkor fontos ha vannak állatok a közeledben... Amugy elsö vervetelnel neznek ellenanyagot, lues tesztet, hiv tesztet meg van a vercsoport meghatarozas. Van itt is terheléses cukor de az asszem a 20. Hét utan...ja meg el kell menned a Hausarzt-hoz hogy megmondd ott is h terhes vagy meg csinal egy verkepet. Meg 1-szer v 2-szer el kell menni Zahnarzt-hoz
2014. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Toxoplazma az nekem már volt.Fogorvosnál is voltam, oda 3 havonta kell menni. A háziorvosnál is voltam.Én az AudiBKK-nál vagyok és azt mondták ha mind 2 szülő itt van biztosítva akkor 100euroig vissza igényelheted a vizsgálatok árát. Ha nem is az Audinál vagytok érdemes utána nézni a betegbiztosítótoknál. Csak hogy én is segíthessek valamit:) Mégegyszer köszi a segítséget!
2014. márc. 23. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!