Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Tapsztalatok? Hogyan...

SOS! Tapsztalatok? Hogyan lehet erre ráállni? Olyan kismamák levelét várom, akik hasonló helyzetben vannak!

Figyelt kérdés
Terheléses vércukorvizsgálat eredményem 7,9 lett! A diabetológus szerint szigorú diátába kell kezdenem. Nagyon el vagyok keserdeve, mert soha életemben nem kellett még hosszú ideig diétáznom!
2009. dec. 16. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! En mar megszuletem fel eve, de anno nekem is magas volt a cukrom. Nem tudom hogy ezzel fuggott e ossze de nekem kenyeret sem engedett enni...

Eleg jol be lehet tartani, mondjuk a csokit nehez volt, de ilyenkor fogd fel ugy hogy a babad erdekeben teszed.

2009. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elozo valaszolo vagyok:) A legkibirhatatlanabb volt hogy en tavasszal voltam pocakos igy fagyit sem ehettem, sutit sem... majd utana bepotolod :) Engem megijesztettek azzal hogy a babamnak ez nagyon art.
2009. dec. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 7,2 lett a terheleses vercukrom, de soha senki nem mondta, hogy dietaznom kellett volna. Vagy kellett volna?? Mindent ettem, aztan lassan majd meglatjuk...

Nyugi, biztos nem lesz nehez. Amiota terhes vagyok sok olyan dolgot kerulok, amit amugy megettem, valahol tudatosan-tudattalanul is vigyazok a picire. Szerintem te is igy leszel. Azert, hogy a babodra vigyazz biztos konnyebb lesz 1-2 dologrol ideiglenesen lemondanod.

Kellemes babavarast!

36+4 hetes km

2009. dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jól emlékszem, a határérték, 7,8 a terhelésnél. Tehát ez még nem olyan hatalmas nagy baj. Vigyáznod kell, be kell tartani a diétát, és nem lesz gond. Nekem is hasonló értékem volt az előző terhességemnél, most 6,9 lett, ezért megelőző jeleggel elkezdtem a diétát. :) Nem ördögtől való, és hamar hozzá lehet szokni. Nekem is a fagyitilalom volt a legrosszabb, de ez most nem olyan égető probléma (így télvíz idején ugye :))

Több okot is tudok mondani, ami miatt könnyebb betartani:

1. A babának nem tesz jót, ha ingadozik a cukrod.

2. A súlyod is rendben lesz diétával.

3. Nem lesz gond a pocakoddal, felfúvódás és társai elkerülnek.

Nekem annak idején a dietetikus nővérke a kezembe adott egy paksamétát, amiben példa étrend és táblázatok voltak. Nagyon hasznos volt. Hasonlók vannak fenn a neten is, aki keres talál. :)


2 éves kisfiú anyukája

2009. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!