Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemsoká leszek 16 éves, és...

Nemsoká leszek 16 éves, és terhes vagyok! Védekeztünk, nem tudom hogy hogy lehetséges de mégis megtörtént. Nem tudok másra gondolni csak arra hogy öngyilkos legyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudnám felnevelni, nincs olyan anyagi hátterem, és megszülni sem tudnám, abba kéne hagynom az iskolát is szóval ez lehetetlen! Elvetetni meg nem vetetném el mert kihatna az egész életemre, nem tudnék teljes életet élni úgy hogy mindig arra gondolok hogy megöltem a saját gyermekem. Semmi másra nem tudok gondolni csak hogy megölöm már magam és akkor vége lesz az egésznek. Ez nagyon nagy hülyeség? Nem tudom mi mást tehetnék.

2014. márc. 22. 19:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Mindezt anyukáddal meg tudnád beszélni? Az első sokk után valószínű segítene. Valószínű felnevelni is segítene. Az iskolát befejezni is. Csak megjegyzem, hogy az öngyi is kihat az egész életedre.
2014. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

És ha örökbe adnád?


Egyébként orvosnál jártál már? Szüleid tudják, ha igen, mit mondtak?


Ha velem történt volna meg, egyértelműen elvetetném, minél hamarabb, annál jobb. De ha ez nálad nem jöhet szóba, akkor az örökbe adást tudnám ajánlani.


Az életedet nagyon meggondolatlan és felesleges dolog lenne emiatt eldobni, másik, hogy ha szerinted az abortusz gyilkosság, akkor nem lennél gyilkos ha a magad megölésével megölöd a gyereket is?

2014. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Előző vagyok, és a kedves apuka?
2014. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha megölöd magad, akkor is megölöd a babát, úgyhogy akkor inkább már az abortusz. De beszéld meg a szüleiddel, biztosan segíteni fognak, bárhogy is döntesz. Meg gondolom, az abortuszhoz kell majd a beleegyezésük is, mivel kiskorú vagy.
2014. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Ez az öngyilkossági gondolat eléggé menekülésnek tűnik, úgy érzed ez lenne a legkönnyebb. De ez nem megoldás, az életben sokszor van komoly döntés, következmény stb és bizony meg kell küzdeni vele, mondjuk te most eléggé komoly döntés előtt vagy. Még felnőtt is kerülhet ilyen helyzetbe.

Ne menekülj el ez elöl, hidd el a szüleid biztos segítenek, ott a fiú is meg az ő szülei is. Biztos elsőre jól kiakadnak, de biztos kitaláltok közösen valami jó megoldást.

MIndenképpen kihat majd az életedre akárhogy is döntesz. De gyerek vagy még nagyon egy gyerekhez. Lehet az abortusz volna a legjobb megoldás, de ha megszülöd akkor is vannak lehetőségek. Nem akarok okoskodni de bizony, ha a szexhez nem érezted magad gyereknek akkor ne gondolkozz gyerekesen! Vállald hogy ez van, meg kell oldani valahogy de nem elmenekülni előle. Az öngyilkosság semmit sem fog megoldani, hidd el rengeted boldog éved lesz még attól függetlenül, hogy most nagyon nehéz döntés vár rád!!! Ne foszd meg magad attól hogy éld az életed. Verd ki a fejedből ezt az öngyilkossági gondolatot!!!!

2014. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

Ez tuti kamu!15 évesen teherbe esni??!

Te jó ég!!

2014. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%
Anyukám 16 évesen szült engem. Én nagyon örülök, hogy megtartott :) Bár én nem csak becsúsztam, hanem akartak is.
2014. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
16%
én 17 voltam
2014. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
24%
Igaz, én egy picit idősebb vagyok mint te, de én most leszek hamarosan 3 hónapos terhes. Az első sokk is megvolt és nem mondom nagyon nehéz volt feldolgozni, elvetetni én sem akartam, megtartottam. Minden lehetséges segítséget igénybe veszek, és megpróbálok megoldani minden problémát, mert néha az élet szembe állít olyan dolgokkal amik elől egészen egyszerűen nem menekülhetsz. Az öngyilkosság nem megoldás!! Ha nem szeretnéd megtartani akkor add örökbe olyannak akinek nem lehet kisbabája. Az is nagyon nehéz, de én úgy gondolom még mindig jobb mint az abortusz!
2014. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
remélem, nem a két nappal ezelőtti 16 éves vagy, aki 13 hetes...
2014. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!