Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kismamák kérhetnek cukormérö...

A kismamák kérhetnek cukorméröhöz teszt csíkot? Receptre.

Figyelt kérdés
Az elöző terheségemnél magas volt a cukrom.Akkor diétán voltam mérni kellett a cukromat minden nap,stb.Ha most lemegyek a körzetihez akkor felírhatja nekem receptre a teszt csíkokat?20 hetes vagyok.
2014. márc. 26. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha diabetológiára mész, és az orvos indokoltnak látja, javaslaton kiírhatja neked a csíkot, és akkor olcsóbban ki tudod váltani a patikában, mint ha csak recept nélkül szeretnéd kiváltani (úgy is lehetséges). Háziorvos nem biztos, hogy kiírhatja, de érdemes megkérdezned, lehet tovább irányít diabetológiára.
2014. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inzulinos cukorbetegeknek írhatják fel és nekik is csak szakorvosi javalat alapján. Az teljesen mindegy, hogy az illető kismama-e.
2014. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És azt is csak akkor, ha napi 2x szúrod az inzulint, és csak bizonyos mennyiséget írhat fel. A gatyámat tesztcsíkokra költöttem.
2014. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos, nem lehet felíratni, még diabetológián sem. Nálunk simán felírta volna a doktornő, mindent receptre adott, amit csak lehetett, de ezt nem lehet. Csak inzulinos cukorbetegeknek írják fel.
2014. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!