Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 héten has mérete (AC) 2...

36 héten has mérete (AC) 2 hetes lemaradást mutat uh alapján. Eddig minden rendben volt. Akinél ilyen előfordult, mennyi időre szült, hogyan? Az orvosom azt mondta, leméri 1 hét múlva, ha nincs fejlődés valószínű császár a betöltött 38 héten.

Figyelt kérdés
Csak "érdekességképpen" említem meg, hogy aki csinálta sztk alapon az uh-t, szerinte ez végülis nem olyan rossz. Ergo ha nincs fogadott orvosom, bármi lehetne?!? Szomorú szerintem.
2014. márc. 27. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy 1-2 hét ide vagy oda ebben a korban nem számít, hiszen nem ugyanolyan ütemben fejlődik. Az én kisfiamnak is mindig kevesebb volt a hasmérete, a combcsontja viszont mindig hosszabb, de az uh-s doki és az én dokim is azt mondta, hogy ez nem probléma. 35 hetesen a haskörfogata 33 hetesnek felelt meg, a combcsontja viszont 36 hetesnek. Ha az áramlás, ctg-k rendben vannak, akkor nem kell ezen aggódni, nekem ezt mondták. Gondolj bele, az embereknek sem mind ugyanakkor a hasa. Babaként is kiütközik már a genetika, az egyéni eltérések. Én csak emiatt biztos nem engedném a császárt, kikérném még egy doki véleményét. Nem lehet, hogy a dokid utána megy nyaralni/konferenciára?
2014. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem volt orvosom, nem is akárki, de az életben meg nem mérték a hasam méretét. Most hallok ilyet tőled először. A babát méregették, de ez a has méret ezt az sem tudom mi ez. Hozzáteszem, nekem uh mérés alapján 3200g ra tippelték a babám súlyát 39. héten. Semmi hassam nem volt szinte, olyan voltam 40. hetes terhesen mint 6 hónapos lennék csak. 4100g lett a babám, időre született. Ennyit a méretekről.
2014. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jaaa hogy a baba hasa, bocsi. :D Erről is csak anynit tudok mondani, hogy terhesség alatt 4 doki látott sajátom: mindig normálisnak látta a méretét, 2 kisebbnek látta a koránál azt mondta 1-2 héttel biztos később jön mint ki vagyok írva, 1 pedig azt mondta 1-2 héttel biztos előbb jön mert elég nagynak érzi. (ő amúgy minden gép nélkül kézrátétellel mondta)
2014. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2! A baba haskörfogatára gondolt a kérdező!


Nálam nem vették ennyire szigorúan, hogy mennyinek felel meg. Legalábbis sosem mondta a dokim. Meg nem is tudják tökéletesen pontosan kijelölni uh-n, ezért kis eltérés lehet.

Ja, érdekességképpen nekem bőven 3 kg fölé tippelte az egyik uh-s doki, és 2,7-tel született a fiam...

2014. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem megy nyaralni.. Nálam talán azért nézi jobban meg, mert más is társul hozzá, amitől esetleg a placentán nem juthat át elég "étel". Ez csak elővigyázstosság. Ő sem nagyon akar császárt, mert higítva van a vérem, ez komplikálttá tenné. Én sem szeretnék. De ha a baba nem fejlődik akkor nincs mese.
2014. márc. 27. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Így, hogy más is társul hozzá talán érhető. Bár azt a szülést be is lehet indítani, nem csak rögtön császározni.
2014. márc. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont most voltam UH-on. Az én babám pocakja is pontosan két héttel van lemaradva. Azt mondta a doki, hogy ha rendesen van áramlás a köldökzsinórban, akkor nincs baj, de ha a baba nem hízik kellően, akkor bizony meg kell indítani a szülést.

Most 32 hetes vagyok.

2014. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak: köszi a választ.

A többieknek szintén köszi, bár okosabb nem lettem, annyi derült ki, hogy császár ellenesek vagytok. Megjegyzem, én is. VISZONT a kérdésem nem erre vonatkozott, hanem hogy aki járt-jár hasonló cipőben, velük mi van, mi volt, hogy volt.

Ja, és utánaolvasva, azért császároznak inkább, mert a hüvelyi szülés megterhelő a Babónak, igaz, hogy ez inkább akkor érvényes, ha már esetleg csökkentek az előző ultrahangokhoz képest a méretei.

A has elmaradása pedig nem azt jelenti, hogy kisebb a hasa mint a többieknek, hanem a nagysága a Babának, ami arra utal, hogy a méhlepény már nem táplálja. Ezért adnak általában cukrozott infúziót, esetleg tabletta formájában.

2014. márc. 28. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!