Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP vizsgálat - a betöltött...

AFP vizsgálat - a betöltött terhességi kort vagy a magzat korát nézzem?

Figyelt kérdés

A problémám: jövőhéten mennék beutalóért az AFP-re, de akkor már 16+6 hetes leszek az utolsó mensi alapján, ami nem hogy a beutaló kéréshez még a vérvételhez is késő szinte. Viszont a magzat méretét tekintve jövőhéten még csak 14 hetes lesz. Később fogant egy héttel, mert 40 naposak a ciklusaim. Most ilyenkor melyiket kell figyelembe venni, hogy ne kapjak fals eredményt?

A kombináltat megcsináltattam, sejtve hogy ez lesz.


2014. jan. 18. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A terhesseg folyamán soha nem a magzat korát, ha néma terhesseg korát veszik figyelembe.....
2014. jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a 12. hétig nem módosították a szülés várható időpontját a magzati értékek alapján, akkor a menzesz ideje alapján számolt időt veszik figyelembe. Természetesen benne van a pakliban, hogy előbb vagy később fogan egy baba, de az a 12. hétig megmutatkozik, tehát akkor korrigálnak. De ha nem korrigáltak, akkor az számít, ahogy menzesz alapján számolják. Mivel 12. hét után genetikailag van eltérés. Tehát ha nincs egészségügyi gond, akkor genetikailag lesz egy baba kisebb vagy nagyobb a mért értékek alapján.

De amúgy az AFP pont egy olyan vizsgálat, hogy ha még időben is mész esetleg, akkor sem feltétlenül mutat pontos eredményt. Én betöltött 16 hetesen mentem, alacsony lett, küldtek is megyeszékhelyre uh-ra és genetikai vizsgálatra, de ott mondták, hogy minden rendben van és nem is lett semmi problémája a fiamnak, teljesen egészségesen született.

2014. jan. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia en tegnap voltam afp-n es 16+5 hetes voltam. engem akkorra hivtak vissza.
2014. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!