Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mely az a vércukor szint,...

Mely az a vércukor szint, amely valòban káros a magzatra? Olyan válaszát várom, aki érdemben hozzá tud szòlni, volt benne része, ìgy tapasztalatai is vannak, es nem csak riogatni akar!

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 20:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
ha tartósan 7 felett van az akkor már mindenképpen káros a babának de neked is.
2014. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az éhgyomri vagy az etkezes utáni?
2014. márc. 28. 21:45
 3/21 anonim ***** válasza:

Terhességi diabéteszem volt, 8.5 volt a 2 órás eredményem. Ha ettem később valami édességet, kb. 8-ig ment fel másfél óra elteltével. Igyekeztem nem enni hülyeségeket, s olyankor rendben is volt az érték, inzulinra nem volt szükség. A Hg A1c vizsgálatom teljesen rendben lett kétszer is.

Ennek ellenére a babám születésekor, (s még másfél napig) leesett a cukra, picit remegett, cukros vizet adtak neki. Egyéb baj nem volt se nekem, se neki. A kórházból már úgy jöttünk el, mint mindenki más.

Nekem ebből az a tanulság, nagyon-nagyon komolyan kell venni ezt a kérdést, de megijedni sincs miért, szervi bajt azért ez még nem okozott. Viszont a következő babám előtt most hatalmas diétán vagyok, hogy rendezzem a cukorkérdést, mert tényleg fontos.

Ha tartod a megfelelő étrendet, semmi bajotok nem lesz, ne aggódj!

2014. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Étkezés után 1 órával nem mehet 7 fölé a cukor. Nem jó játszani ezzel a cukor dologgal..kedves 2. válaszoló: Tedd össze a kezed és köszönd meg Istennek, hogy a gyermeked egészséges, mert igenis baromi sok veszélye van ha elhanyagolja valaki a cukrát terhesség alatt...pl. méhen belüli elhalás. A méhlepény hamarabb öregszik, nem kap elég oxigént a baba, emiatt agyi fejlődési rendellenesség alakulhat ki.

Szülésnél leeshet olyannyira a cukra, hogy kómába is eshet...szóval Én nem kockáztatnék.

15 hetes kismama vagyok...diétázom mert csúnya inzulinrezisztenciával estem teherbe. Minden étkezés után mérem a cukrom. Persze Én sem vagyok szent..2 hetente betolok 1 kakaós csigát vagy valamit, olyankor felmegy 7 fölé..de 1-1 ilyen kilengés nem károsítja a babót.


Kedves kérdező, kisbabát vársz? Cukros vagy?

2014. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Drága előző válaszoló! Ugyanezt írtam, mint te, olvasd vissza :)
2014. márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ahogyan az első válaszoló írta, a tartósan 7 feletti érték káros. Én nagyon odafigyeltem a diétára, mégse sikerült 7 alá tornázni. Eredmény: az újszülött igen alacsony vércukor szintje születéskor, és öt perces korában leállt légzés, úgy kellett újra éleszteni, majd infúziós kezeléssel rendbehozni a vércukor szintjét. Az orvosok úgy magyarázták, hogy mindez azért történt, mert bent ő általam kapta az inzulint, és születése után nem tudott a szervezete átállni arra, hogy ezentúl saját magának kell. És még jól megúsztuk a kalandot, mert jó szakorvosok vettek körül a kórházban.
2014. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Bocsi, lehet félre olvastam ezt a mondatodat:

" de megijedni sincs miért, szervi bajt azért ez még nem okozott."


Erre írtam, hogy az agyi oxigénhiány következtében fellépő fejletlenség/visszamaradottság valamelyest szervi elváltozásnak számít.:)

2014. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Fura nekem azok az értékek, amiket írtok. Nekem is IR-em van, már az elsőnél is diétáznom kellett, de a másodikkal már inzulint is kaptam, napi 3x. Nekem akkor azt mondták, hogy 10 fölé ne menjen tartósan, mert gáz. Irtó szigorú diétát tartottam, bárhogy csináltam, előfordult elég sokszor, hogy 7-8 körül volt a cukrom. Nyilván nem tartósan de sokszor kilengett.

Rendszeresen kértem plusz uh-ot, hogy minden rendben van-e a babával, szülőszobán kétóránként szőlőcukrot kellett ennem, és hála a jó istennek, egy makkegészséges kisfiam született, teljesen normál paraméterekkel, semmi gond nem volt vele születése után, én összesen 6 kilót híztam, pedig elég hízékony alkat vagyok. Azt mondta még a terhesség alatt egy nőgyógyász, hogy nagyon idejében elkaphattuk a cukrot, mert nyoma nem látszik rajta.

Igazi kincs egy vércukormérő, mert soha semmi tünetem nem volt, mikor rossz volt az értékem, de miután rendszeresen mértem magamnak, így bukott ki a dolog, hogy gond van és foglalkozott velem a doki. Merthogy kontrollokon mindig tökéletes volt az eredményem.

2014. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Úgy próbáltam írni, hogy azért ne ijesszem halálra a kérdezőt, de vegye is komolyan a témát. Azért elég sok IR-ás nő szül egészséges babát, HA odafigyel a diétára, erre vonatkozott a nem kell megijedni mondatom.
2014. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Megijeszteni én se akartalak. Nekem nem kellett inzulinozni magam, mert nem érte el azt a szintet az érték, az orvos szerint elég a szigorú diéta, de 7 alatt kell tartani. Ez hellyel-közzel sikerült csak tartani, dekázgattam a kaját, szigorúan számolgattam a szénhidrátot. Mégis, a lányom születés utáni légzésleállását egyértelműen a cukorproblémákkal magyarázzák.
2014. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!