Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvosom 16. heti genetikai...

Az orvosom 16. heti genetikai vervetelre kuldott, amirol azt olvastam hogy a legpontosabb eredmeny kapjuk lehetoleg pont a 16. heten kell menni!? A tobbi lent..

Figyelt kérdés
Csak az a problema hogy az orvosom szerint 16 hetes vagyok,az ultrahangos szerint 15,enszerintem meg 14! Most akkor mitcsinaljak kinek az idejehez viszonyitva menjek?

2014. ápr. 3. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az AFP-ről van szó, akkor kb. tökmindegy, mert állati elavult vizsgálat, a valós diagnosztikai értéke a 0 felé konvergál...


Én megkeresném azt a napot, ahol a dokinál még, az UH szerint már 16 hetes vagyok és akkor mennék :)


De ha a 12. heti ultrahangon minden oké volt (esetleg csináltattál kombinált tesztet) akkor ne törődj az AFP-vel :)


Boldog babavárást!

2014. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Osztom az első válaszolót, az AFP nem ér semmit, ha a 12.héten látható volt az orrcsont és a megfelelő méretű tarkóredő, akkor Down-szindróma kilőve. Én a 15.héten voltam vérvételen, és semmi gond nem volt belőle, nálam sem egyeztek a hetek..
2014. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az orvosod az utolsó menzeszedből számol, ezt kell figyelembe venni minden vizsgálatnál, tehát most menj afpre.

Én ugyanilyen helyzetben voltam, mivel hosszabbak a ciklusaim, 16 hetesen a babám 15 hetesnek felelt meg, de mégis azt kérte az orvosom, hogy a 16. héten menjek el, az eredményem normális lett.

Én egyébként féltem, hogy a pontatlanság miatt nem lesz jó az afp, ezért előre megcsináltattam a kombinált vérvételt is, hogy addigra legyen a kezemben egy megnyugtató eredmény. Végül nem volt rá szükség, neked meg már mindegy ha eddig nem csináltattad meg, de ne aggódj az afp miatt, menj el ezen a héten és minden rendben lesz.

2014. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!