Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méretek a 12 hetes ultrahangon...

Méretek a 12 hetes ultrahangon? Aránytalan lesz a babám?

Figyelt kérdés

A 12 hetes ultrahangra 11+6 hetesen voltam, a terhesség korát a baba méretei alapján 12+3 hetesre állapították meg. Itthon megnéztem az interneten egy táblázatot a magzati méretekröl (pocaklako.hu).

Az ülőmagassága alapján lévö korának megfelö a fejátmérője és fejkörfogata, de a haskörfogata és a combcsont hossza lényegesen (11 hetesnél is) kisebb kornak felelt meg. Akkor ezekszerint aránytalan? Nagy feje és rövid végtagjai lesznek? :( Vagy ez még változhat? Olyan messzinek tünik a 18 hetes ultrahang... Nagyon aggódom!!


2014. ápr. 5. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz aránytalan, minden baba ilyen. A táblázatokban megadott méretek átlag méretek, nem kell és nem is fog minden méret mindig pontosan az átlagnak megfelelni. Egy újszülött illetve egy csecsemő is aránytalan, mert a fejük sokáig arányaiban nagyobb a többi test méretükhöz képest. (kell a hely az agynak,iletve nem véletlen az sem, hogy a babahozdozót menet iránynak háttal kell bekötni)
2014. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezen kívül egy térben elhelyezkedő formáról alkotott síkbeli képen mérnek az orvosok. Pár perc elteltével milliméterekkel többet vagy kevesebbet lehet mérni.

Pl. nálam szülés előtt a 36. héten kisebb BPD-t mért az orvos, mint két héttel előtte. Majd elájultam, hogy sorvad a gyerekem, erre mondta a doki, hogy nyugi van, nézzük, más szögből. És tényleg tudott nagyobbat mérni.

2014. ápr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát nekem is ilyesmi méretei vannak, a fej 28 hetes, a lábak 31, a pocak 34...

én olyanokkal nyugtatom magam, hogy nem minden nő egyszerre

de nagyon várom már a köv. UH-t!

2014. ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ezen az oldalon a magzatméretek hitelesebbnek tűnnek (nekem megegyeznek az UH-s adatok szerinti terhességi hétnek)

[link]

2014. ápr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!