Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a doki szerint 33 hetes...

Ha a doki szerint 33 hetes vagyok, ultrahangon meg a "méretek alapján" 31 hetes, akkor most a gyerek van elmaradva fejlődésben, vagy ez csak elméleti számolgatás?

Figyelt kérdés

mert belegondolva, a doki az utolsó menstr. id.pontjától számol terhességi hetet, tehát attól a baba még más hetesnek számíthatna..

de hallottam olyat is, hogy valakinek a babájára azt mondják pl, nem felel meg a korának, korához képest el van maradva 1 héttel, vagy akármennyivel..


a dokik nekem semmit nem mondanak, mivel minden eredményem normál kategóriába esik, nem is foglalkoznak semmivel, magyarán tiszta homály nekem minden.


pl az eredményemen én olyanokat látok, hoyg a feje 28 hetesnek felel meg, minden egyéb része 31 hetesnek, de a pocakja mondjuk 34 hetesnek :)

de ezzel szintén abszolut nem foglalkoznak az orvosok.-lehet mert nincs jelentősége - csak ugye nekem, mint leendő anyának.


2014. márc. 27. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írod, pont azért nem foglalkoznak vele az orvosok, mert nincs jelentősége :)

Gondolj bele, ha már más nézi, más géppel és elméri egy-két milliméterrel valamelyik értéket, mennyire más lesz az eredmény.


Egyébként a Hadlock-féle számítás is átlag, a babák pedig nem olvasnak tankönyveket, különbözően fejlődnek, ők nem tudják mekkorának kéne lenniük :)


Úgyhogy ne aggódj!

2014. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

12. hétig minden baba egyforma :) ezért is tudják az első uh-on megállapítani, hogy pontosan mekkora a baba, hány hetes.

12. héttől pedig a szülői jegyeket már felveszi, a vége felé meg már végképp a szülők vonásait hordozzák, gondolj csak bele, van aki 2,5 kilósan, van aki 4 kilósan születik 40. hétre...


így 12. hétig ha van méret eltérés akkor lehet elmaradva a baba, utána már csak azért számítanak a méretek, hogy fejlődik-e, ezzel tudják nézni, hogy még megfelelően táplálja a placenta a babát.

de a kiírás nem változik azért mert alacsonyabb mondjuk ;)

2014. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem hol kisebbnek, hol nagyobbnak mérték a babát (pedig lehetetlen, hiszen lombikbaba). Aztán volt, aki azt mondta, hogy a baba nagyon nagy lesz, és 4000 g körülinek becsülte uh alapján. Aztán megszületett 3.300 g-mal :)


gondolj bele, egy mm-rel arrébb teszi a pontot, és már mennyire más az eredmény. Azon kívül a babák nem fejlődnek egyformán.

Ha gond lenne, az orvos mondta volna, nyugodj meg. (olyan meg nincs, hogy valakinek a pocakja ennyi vagy annyi hetesnek felel meg. :) nekem óriási hasam volt végig, a barátnőmnek jóval kisebb. Ő nagy babát szült, én egy teljesen átlagosat)

2014. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam rendre két héttel nagyobbnak mértek mindent, kivéve a combcsontot, amit egy héttel fiatalabbnak. Annyit mondtak rá, hogy nem lesz magas ember belőle (amin a 170 cm alatti család nem igazán lepődött meg).
2014. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

így már minden másképp néz ki, akkor nagyon nem aggódok


csak azért a fej, hogy majd' egy hónappal el van maradva...

remélem elmérték..

2014. márc. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!