Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, de álláskeresési...

Babát várok, de álláskeresési járadékot kapok. Ha lejár a segély és nem találok addig munkát jár valamilyen támogatás?

Figyelt kérdés
1 hónapja kapom az álláskeresési járadékot, és most derült ki hogy terhes vagyok. A járadék februárban jár le. Aktívan keresek munkát, el szeretnék még helyezkedni, és dolgoznék amíg tudod, de ha nem találok munkát, hogyan tovább? Milyen segélyt fognak megítélni a munkanélküliben? Tájékoztassam őket, hogy terhes vagyok? Befolyásol ez bármit is? Az is fontos, hogy a szülés időpontjában biztosítottnak kell lennem, különben nem kapom a tgyást. Ezért nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Ha találok is munkát, amikor már látszik a terhességem, szerintem úgyis elküldenének...Másik lehetőség: vállalkozást akarunk a párommal indítani, ha az én nevemen fut a vállalkozás, az biztosítási viszonynak számít?
2009. dec. 20. 05:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor az biztosított jogviszonynak számít. Az a lényeg, hogy ne legyen szünet a járadék, és a vállalkozás elindítása között, így jár a tgyás, és a gyed.
2009. dec. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, vállalkozóként a szülésig fizetni kell legalább a tárgyhót megelőző hó első napján érvényes minimálbér után a járulékokat.


(első)

2009. dec. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem találsz munkát, és az álláskeresési is lejár a szülés előtt, akkor sajnos nem fogsz kapni tgyást és gyedet. Tgyást talán még abban az esetben, ha a szülés előtt 42 nappal jár le a biztosítási viszonyod, de ha jól számolom, akkor ez nem így lesz. :(


Nem tudom változtat-e valamit, ha szólsz a munkaügyön a terhességedről, én is szóltam, semmi extra nem történt, max talán segíthetnének könnyebben állást találni... bár... nem tudom.


A vállalkozós részéhez nem tudok hozzászólni sajnos.


Legrosszabb esetben, ha nincs biztosításod a szülés időpontjában, akkor arra a hónapra kapsz anyaságit, családit, gyest, további hónapokban csak családi és gyes.

2009. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 21. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!