Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetesen 31 hetes babám...

35 hetesen 31 hetes babám van. Mi fog történni? Szerintetek nem kéne megszületnie? Félek, hogy elhal.

Figyelt kérdés

már volt itt egy kérdés, (nem én vagyok a fenti személy, de nagyon közeli hozzátartozóm, az ő nevében írok)


kerek egy héttel ezelőtt 31 hetes volt a babó és akkor volt 34 hetes terhes.

most volt ultrahang és most picit nőtt a baba, 31 hetes továbbra is, a súlya 100grammal nőtt, most 1800gr körül.


a doktornő azt mondta, hogy szűkek az erek, az áramlás jó, Naponta 3x szed dyahpihint. Egy hét alatt ennyit segített???


cukros az illető, nagyon keveset eszik és így szinten tudja tartani a cukrát. (4-7között) Most enni fog, zabálni és inkább inzulinra megy.


doktornő szerint amíg nő, addig nem veszi ki.


ÉN MEG ATTÓL FÉLEK, HOGY ELHAL ÉS MEGÁLL A SZÍVE!


a testvéremről van szó



2014. ápr. 10. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lepény még bírja és jó a flowmetria, miért halna el a baba?


Egyébként nem keveset kell enni a diab. diéta szerint, hanem a CH-ra kell figyelni, zöldséget és húst (ami a fejlődéshez kell) bármennyit lehet enni, de jól el kell osztani a szénhidrátot!

2014. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

a feje nem nőtt semmit. a combcsont 57-ről lett 60 (de azelőtt is volt már 60)

a hasa lett kicsit nagyobb


ennyi

teljesen kész vagyok

2014. ápr. 10. 09:40
 3/13 anonim ***** válasza:
A lényeg lemaradt: szorítok nagyon a tesódnak!
2014. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni :(

Ezek a mérések egyébként nagyon sok mindentől függenek (attól is, hogy hogy fordul éppen a baba, ébren van, vagy alszik), ezért nem is túl megbízhatóak. De az nagyon-nagyon biztató, hogy nőtt a pocója!


Bent fekszik a tesód a kórházban, vagy otthon van?

2014. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
bent feküdt, de hazaküldték, most otthon van
2014. ápr. 10. 09:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem menjetek el egy privát ultrahangra. Ha budapestiek vagytok, akkor az Istenhegyin Hajdu Krisztina doktornőt nagyon ajánlom, ő szuper ultrahangos (talán a legjobb)!


Nagyon szorítok!

2014. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is szénhidrát diétára voltam fogva és a baba ugyanígy nem fejlődött, ettem, amikor éhes voltam, senkinek nem lett semmi baja, terhesség alatt a szervezet máshogy bontja le a szénhidrátot, régen nem figyelték ennyire szigorúan, egyébként tudom hogy ilyenkor még a gyümölcsből is csak keveset szabad enni de ez se állja meg a helyét, nézzetek utána hogy mennyi lehet max. a cukra terhesen és táplálkozzon rendesen, ne félj nem fog megállni a szíve, azt szokták mondani hogy majd kint megnő, én a helyetekben másik orvoshoz is elmennék, minden jót kívánok, szorítok Nektek!!!
2014. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
utolsó, nálatok hogy alakult az értéke? annyira aggódom, hogy csak sírok, kész vagyok már
2014. ápr. 10. 10:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok figyusz nekem a 6. hónapban állt meg a fejlődése, 1600 grammos volt és a 7. hónapban csak 170 grammal volt több, közben nekem befordult a baba a szülőcsatornába, nyílt a méhszájam és azt mondták, menjek haza feküdni mert mindjárt megszületik, én meg frászt kaptam, hogy még túl pici, dehogy születhet meg, feküdtem és ettem, persze nem csokit cukorral hanem zöldséget-gyümölcsöt, húst, tejterméket, sajtot meg ilyeneket, 4 hét múlva mentem vissza ultrahangra és a kislányom behozta a lemaradást, a 8. hónapban 2800 grammosnak mérték, a 9. hónapban napra pontosan megszületett 3210 grammal. Együttérzek Veletek, én is végigsírtam jó pár hónapot az aggódástól, de csak a babára koncentráljatok és arra, hogy minden rendben lesz, én biztos voltam abban, hogy nem vagyok cukorbeteg de egy zsömle után simán felment 8 körülire a cukrom, se előtte, sem azóta nincs ilyen gondom és a méhlepény sem károsodott, egy ismerősöm babájával gond volt a terhesség alatt, ő esküszik arra, hogy megérezni ha baj van. Jajj annyira szeretnélek megnyugtatni de csak az jut eszembe amiket nekem mondtak, hogy árt a babának az idegeskedés, meg hogy fogantatásakor a legerősebb sejt ér célba tehát neki van a legtöbb esélye a tökéletes életre, a nőgyógyászom légzéstechnikát javasolt igaz már szülésnél de vegyek mély levegőt és lassan fújjam ki, hogy a babának több oxigén jusson, ezt a diaphilinre írtam.Minden jót kívánok!
2014. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
aranyos vagy, köszönöm. Próbálok megnyugodni, főleg, hogy a testvérem ne érezze meg, bár ez nehéz, mert ikrek vagyunk, egyből tudja, ha aggódom. :( de annyira félek, tudom, hogy nehezen jött nekik össze, sokat vártak rá...
2014. ápr. 10. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!