Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell vinnem a kórházba a...

Mit kell vinnem a kórházba a szülést követő időszakra? (Miskolc-Semmelweis, de írhat más is)

Figyelt kérdés
Olyanokra vagyok kíváncsi, hogy vegyek-e mellszívót már most és ha igen, akkor milyet? Kell-e sterilizáló? Ezeket vittétek-e magatokkal? Bimbóvédő krém vagy szilikonos bimbóvédő, vagy mindkettő? Hálóing saját kell-e vagy adnak? És persze, hogy mire van szüksége bent a babának. Mert úgy hallottam, hogy pelenkát csak egyet adnak talán...Miskolcon a Semmelweisben fogok szülni.

#mellszívó #bimbóvédő #sterilizáló #szülést követő időszak
2014. ápr. 15. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha felhívod a kórházat (pl. a vezető védőnőt) és megkérdezed tőle, mert mindenhol más a protokoll.


Itt egyébként van egy szuper lista, én ebből "készültem". Igyekeztem olyan dolgokat összerakni, ami nekem kényelmet és biztonságot ad.


[link]

2014. ápr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajat haloingek! Sterilozalo nem kell, mellszivo van a korhazban, de ha van sajatod, akkor nem art. A bimboapolo (legjobb: Lansinoh) es a bimbovedo osszesen 4.000huf, lehet, h neked nem is lesz ra szukseged, de en azert vinnek, mert ha viszont kell, akkor megvaltas, ha van!
2014. ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Haloinget adnak ok, de termeszetesen vhitesz magaddal pizsamat is. Az ottani haloingek olyanok h 5re jut 2 gomb kb. :-).

En vittem mellszivot nagyon jol jott. A lanyom besargult igy ejszaka nem volt velem es fejtem ejszqkara a tejet neki amit beadtam. Sterilizalo nem kell. Nem is tudsz mit sterilizal i. Cumisuveget es cumit nem is nagyon engedik h vigyel ha hasznalod is nagyon stikaban kell mert veszekednek erte. Bimbovedo kremet nem hasznaltam meg akkor emrt nem szopott annyit h kisebesedjen, a kalt emlitesz nem vettem mert anelkul is tudott szopizni gyonyoruen igy nem szoktatam hozza. Azt utolag is vitethetsz be ha kellene. Nekem sima kezi aventos mellszivom volt, 3dl 10 perc alatt lefejtem vele. Feburarban volt wgy eve h ott szultem. :-)

2014. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm ott szült most. Azt mondta, hogy hálóinget adnak, pelenkát vinni kell, illetve fertőtlenítős nedves törlőkendőt.

A többiről nem tudok semmit.


Engem egyébként a megyei kórház érdekelne, én ott fogok szülni, de bárhol bárkit kérdezek, senki nem tud semmit :/

2014. ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fehérnemű, betét neked. Szerintem az sem árt ha ételt is visznek neked, mert amit ott adnak nem szoptatós anyának való, szerintem. A gyereknek pelenka, popsi törlő esetleg popsi krém (de egyébként azt adnak, bár volt hogy a mi szobánkban egy napig sem volt). Ruhát adnak a gyerekre, csak annyit kell vinned amiben haza akarod majd hozni. Cumit cumisüveget nem engednek! Ja én vittem még magammal úszógumit mert a gátmetszés után csak azon tudtam ülni, szóval azt lehet érdemes beszerezni, de hát kinél hogy mennek utána a dolgok lehet neked nem is lesz rá szükséged.
2014. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tavaly szeptemberben szültem ott. Ha csak azóta nem változott drasztikusan, akkor:

Hálóinget adnak, szülés után nincs is ideje, igénye ott senkinek szép házi vasalatra...

Törlőkendő, popsikrém van minden szobában, de én sajátot vittem. Alkohol, gézlapok szintén vannak bekészítve.Én vittem mellszívót, tudtommal nem is adnak, mivel a szobatársamnak is szüksége lett volna rá, de azt mondta a csecsemős neki, hogy vetessen a férjével. Ebből gondolom, hogy nincs (vagy nincs elég) az osztályon. Nekem bimbóvédőt, ill. bimbókiemelőt kellett utólag hozatnom, mert teljesen beforduló a mellbimbóm, így nem nagyon ment a szopizás.

Betétet és fehérneműt ne felejts. Én eldobhatós bugyikat vittem, ez volt a "legkényelmesebb".

Ja, amit még javaslok: tejszaporító tea (ill. vízforraló). Minden kismama legfőbb gondja, hogy legyen teje a babának. Akinek végül alig lett, az is "számolatlanul" itta a teát.

Minden jót kívánok Neked!

2014. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ui.: alkohol,gézlapok a köldökcsonk ápoláshoz...
2014. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!