Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércokur vizsgálat...

Terheléses vércokur vizsgálat eredménye? Nem baj, miért alacsonyabb a "cukorivás" után két òrával?

Figyelt kérdés
Èhgyomri 4.3 a két òràval későbbi 3.5 orvos szerint oké. De hogy lesz alacsonyabb??másnak is?
2014. ápr. 16. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem is így volt tettem is fel róla kérdést. Nincs vele teendő, minden rendben :)
2014. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, majd a védőnőt is megkérdezem.
2014. ápr. 16. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy csomó ilyen kérdést dobott fel a gyk, amikor a tiedre kattintottam. Mindenhol azt írják, hogy mással is volt így.


Ha nem lennél terhes, valószínűleg azonnal küldenének IR vizsgálatra, de simán lehet, hogy terhesség alatt ez normális.

2014. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én nem voltam terhes és ilyen eredményem volt, az orvos azt mondta, hogy nagyon szépen "müködök". nincs semmi probléma, söt, örüljek hogy ilyen az eredményem...
2014. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsit túllőtt az inzulinod. Nekem is ilyen eredményem volt, csak én nem vagyok terhes. A doki azt mondta inzulinrezisztencia és diétát kell tartanom, mert nem jó, ha az inzulin ennyire túltermel. Azonban terhesség alatt nincs meghatározva a normál inzulin érték, így lesz olyan doki, aki szerint ez normális, meg olyan is, aki szerint nem. Lényeg, hogyha megnyugtat, érdemes elkerülni a gyorsan felszívódó, nagy szénhidráttartalmú ételeket (pl. fehér kenyér, banán), helyette inkább lassan felszívódó szénhidrátokra átállni (pl zöldségek, alma, durumtészta), mert így nem egyszerre kell a szervezetednek megküzdenie a hirtelen emelkedett cukorszinttel, tehát nem fog túllőni az inzulinod, ártani pedig nem ártasz vele a babának, sőt :)
2014. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. eredmény szerint normál tartományban vagyok, a terhelés után 3,5 és 7 közötti érték a jó, tehát alsó értéken avgyok. Mondjuk abszolút nem eszik szinte semmi édességet, nem kívántam a terhesség alatt meg amúgy sem, sok zöldséget eszek, almát, barna, magos kenyeret, stb...az orvosom szerint jó, majd a háziorvosnak is megmutatom azért, ő mit mond...köszönöm
2014. ápr. 16. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!