Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire megszokott dolog,...

Mennyire megszokott dolog, hogy a kórházból a pici babával nem haza mész, hanem anyuékhoz vagy anyósékhoz, hogy jobban tudjon segíteni?

Figyelt kérdés
Anyukám az őrületbe kerget vele, hogy sokkal könnyebb volna nekem, ha a szülés után a kórházból hozzá mennék haza a picivel, nem a saját lakásunkba. Merthogy a mi házunk még nincs kész, meg akkor jobban tud segíteni, meg nagyobb lesz a nyugalmam, meg nem kell akkor itthon tüzet rakni, meg nálunk ráadásul kutya is van a lakásban. De nekem eszem ágában sincs. Nem azért öljük minden pénzünket a lakásba most ünnepek előtt, hogy januárban fogjam magam, és máshova menjek, hanem azért, hogy átalakítsuk a lakást úgy, hogy jó legyen, mire jön a pici. És van férjem, aki tüzet rak, aki porszívózik, a kutyától sem féltem a gyereket, és semmi szükségem nincs arra, hogy anyáméknál apámat meg az öcsémet hallgassam és egy perc nyugtom ne legyen, még ha be is csukom magam után a szobaajtót. Szeretem őket, de nem azért élek külön háztartásban már 8 éve, hogy most megijedjek egy picibabától és anyukámhoz szaladjak! Tényleg ennyire gyakori, hogy a kismama az anyjáékhoz vagy anyósékhoz megy haza a kórházból, ahelyett, hogy a saját nyugodalmas lakásába fészkelné be magát?
2009. dec. 22. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe se jusson! Ez a Ti hármótok pár hete, amikor ismerkedtek egymással, megismételhetetlen, akár mennyire nehéz is, ezen mindenkinek át kell esnie. Nektek kettőtöknek kell kialakítani a baba körüli teendők ritmusát, ne hagyd, hogy rábeszéljenek másra! Minket már csak hetek választanak el ettől , de megbeszéltük, hogy lesz ami lesz ketten szeretnénk végigcsinálni. Anyum néha eljön, ha a férjem esetleg dolgozik vagy éjszakás, de az első hetekben tényleg kettőnknek kell megoldani mindent. Felnőttek vagyunk. Ez is a gyermekvállalás része.
2009. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még csak annyit, hogy a babának is fontos, hogy az első heteket hol tölti. Akármilyen a lakásotok, ott fog felnőni, a kutyussal, meg egyéb dologgal együtt. Nekünk cicánk van.
2009. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem gyakori,de megesik.Én nem mennék,bár nagyon kedves anyukádtól,hogy segíteni akar.Szerintem nektek kell összeszokni,és megismerni egymást.Nincs is jobb (és egyben ijesztőbb),mint az első napok otthon 3asban.Nekem inkább jött látogatóba anyum,de én magam szerettem volna megoldani egyedül (illetve a férjemmel),segítség nélkül ezt.És úgy érzem jól sikerült.:-)

2009. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad! Én még nem hallottam ilyet. Gondolom minden be van/lesz rendezve a babának, akkor most mindent hurcoljatok át? Nem értem anyukádat sem. Nem tudom milyen messze laktok, de ha ennyire akar anyukád segíteni, nyugodtan elmehet hozzátok napközben és ott segíthet. Ne Te alkalmazkodjál egy kisbabával az ő szokásaikhoz, főleg már 8 éve külön laktok. Úgyis össze kell szokni a babával is. És akkor a párod nem is látná a babát, csak ha elmenne anyukádékhoz? Na neeem!
2009. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már megfordult a fejemben, hogy az anyák kicsit úgy tekintik az unokájukat, mintha az ő gyerekük lenne, nem igazán tudják eleinte kezelni, hová tenni ezt az új helyzetet.

Régebben volt, hogy mi még nem vettünk semmit a babának, de már anyukám egy csomó mindent vásárolt, nekem olyan rosszul esett, hogy ne ő döntsön már el, hogy mit vegyünk és mit ne, mert anyagi gátja nincs a mi részünkről sem és a mi kisfiunk lesz, nem az övé. Lehet, hogy hülye vagyok, de én így éreztem, hogy kisajátítja magának. Biztos sokan örültek volna neki. De az én anyukám, akkor ismernie kellene, vagy megbeszélni velem, nem?

32+6 hetes

2009. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek a saját lakásotokba,és az első időkben menjen hozzátok anyukád segíteni,szükséged lesz rá.Akkor is,ha a férjed is otthon van.Attól,hogy van segítséged,a babával összefogtok szokni így is.Neked pihenned kell,és mindent a férjed sem tud megcsinálni.Fölösleges ennyire ragaszkodni az önállósághoz.Az egészséged fontosabb.A kutyátz pedig ne engedd a gyerekkel egy szobába,mert egészségtelen.
2009. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszi, megerősítettetek.

Tényleg nagyon kedves tőle, de sosem volt kutyája, el sem tudja képzelni, milyen a jószág bent a lakásban, meg az is igaz, hogy elég kényelmes, és gondolom, úgy képzeli a hozzánk jövést, hogy apuval elhozatja magát kocsival. Pedig nem lakik messze tőlünk, de egyedül még sosem volt nálunk.

Mindig meg szoktam neki mondani - nem vagyok szívbajos - hogy mi az, ami tetszik, és mi nem. Megvarrja például a textílpelusokat a babának, főzni is akar majd nekünk, karácsonyra, hogy kevesebb gondom legyen, sütit süt nekünk. Azt azért elfelejtettem neki megmondani, hogy ha hazajövök a picivel a kórházból, legkevésbé az öcsémre, meg apámra van szükségem, hanem csak anyura. Anyósoméknál van kutya a lakásban, a miénket is szépen megsimogatja, utána pedig megy szépen és megmossa a kezét. Nem tudom, hogy lesz, de hála Istennek mi is hasonlóan vélekedünk az elköltözésről a párommal, mint ti. Eszemben sincs elmenni innen!

2009. dec. 22. 11:14
 8/17 A kérdező kommentje:

ja, 34 hetes vagyok


És hogy a kutyát a gyerektől hogy tudom elzárni, még nem tudom, de majd kitalálom...

2009. dec. 22. 11:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kis faluban nőttem fel, ahol ez bevett szokás, hogy a kicsivel beköltöznek anyuékhoz a fiatalok. Na nem kényelemből, hanem mert nincs saját házuk.

NA a lényeg hogy eddig csak panaszkodást halottam az anyukáktól, hogy a gyerekük nem őket hívja, hanem a nagyit ha baj van. Annyira magukhoz szoktatják őket a nagymamák, hogy nem is úgy tekintenek az anyjukra mint egy anyára a hanem mint egy testvérre.

Én 23 vagyok első perctől egyedül vagyok a gyerekemmel akkor költöztünk idegen városba mielőtt megszületett senkit nem ismerek, anyukám csak ritkán tud eljönni. Mégsem bánom hogy így alakult, a férjem büszke rám hogy egyedül nagyik nékül így eltudom látni a gyereket. Jól elvagyunk mi így 3 an de legtöbbet csak 2en vagyunk mert a férjem dolgozik és este ér haza.

Ha hazacuccolsz az tuti, hogy a kapcsolatotok rovására fog menni, számtalan ilyet ismerek. NE KÖLTÖZZ HAZA:

2009. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Inkább anyukádat hívd meg magatokhoz pár hétre, hogy amíg te ismerkedsz a picivel és a gyerekneveléssel, amíg tart a gyermekágy, addig legyen, aki ellátja a háztartást. Anyuikédnak persze sokkal kényelmesebb lenne, ha nem ő szakadna ki a megszokott környezetéből, hanem te, de most rólatok van szó, és nem róla. A kicsinek se használ, ha hol itt van otthon, hol ott. A folytonosság, az állandóság épp neki a legfontosabb.


Én nem mennék, akárhogy hívna. Pedig a mi házunk sincs még teljesen kész, és itt is van kutya. :-) Ellenben anyum már felsajénlotta, hogy amikor hazajövök a kórházból, az első hetet nálam tölti. Ez megnyugtató. Lesz, aki főzzön, mosogasson, takarítson, amíg belejövök a szoptatásba és az éjszakai felkelésekbe.


23h km

2009. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!