Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a vizeletben...

Terhesség alatt a vizeletben keton mit jelent?

Figyelt kérdés
Eddig sosem volt, csak most az utolsó 36. Heti vér-vizelet vizsgálaton mutatták ki. Védőnőhöz csak jövő héten megyek
2014. ápr. 19. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia! keton=aceton. amikor a szervezet sejtjei "éheznek" pl. terhességi diabeteszben, kevés ch (szénhidrát) bevitel esetén. ilyenkor a máj a zsírt használja fel energiaforrásként, annak a mellékterméke. sajnos nekem terhességi diabeteszem van, 24 hetesen derült ki, ch diétán vagyok, és két hete aceton (keton) volt a vizeletben, emelték a kajaadagom a diétán, vettem itthonra tesztcsíkot,most hála már negatív az eredmény. amúgy még a kevés folyadékbevitel is okozhat ilyet,hogy aceton jelenik meg a vizeletben. miután már 36 hetes vagy, és ha nincs terhességi diabeteszed, ne aggódj!
2014. ápr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem kell a ketonra úgy tekinteni, mint valami sátáni szüleményre. Ha egészséges vagy és nem tömöd magad mindenféle hányadék szénhidráttal, akkor a szervezet átáll a cukor felhasználása helyett a ketonokból való energiakivonásból. Sok zsír, sok fehérje, gyors fogyást eredményez zsírszövetből, sokkal egészségesebb a ketonháztartás működése, mint a cukoré.
2014. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!