Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a rákszűrés a korai...

Árthat a rákszűrés a korai terhességnek?

Figyelt kérdés
Szerdán megyek méhnyakrák szűrésre. Nem tudom még, hogy terhes vagyok-e egyáltalán, de van rá esély. Árthat bármiben is a szűrés?
2014. ápr. 21. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Terhessêg alatt is szoktak venni.
2014. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megoszlanak a vélemények, dokifüggő.Nekem volt egy konizációm, rákgyanús sejtek miatt.Ilyenkor 1 évig fél évente a második évtől évente szűrnek újra.Azt mondta ő terhesség alatt nem szűr.Terhes lettem és mondta hagy szülès után szűrünk.Minden rendben volt.Gondolom van némi gyulladásveszély vagy fertőzés veszèly és inkàbb mellőzi a szűrést.De lehet hogy más miatt nem tudom.Van aki simán vègez rákszűrést.
2014. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem árt.

Nekem pont akkor volt az éves szűrésem aktuális, amikor is pozitív tesztek után mentem orvoshoz, hogy ő is megerősítse, hogy valóban terhes vagyok. Akkor voltam 5 hetes és meg is csinálták a rákszűrést.

Semmi gond nem lett belőle.

2014. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! :)
2014. ápr. 21. 14:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam az első vizsgálatnál, amikor mentem, hogy pozitív a tesztem, egyből vettek kenetet rákszűréshez, meg se kérdezték mikor volt utoljára, úgyhogy szerintem ezt rutinszerűen leveszik! Úgyhogy nem gondolnám, hogy ha gond lesz, emiatt lesz...
2014. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
A babának nem hiszem. A rák viszont árthat neked, ha van, nem is kicsit. Le lehet pontozni, de szerintem elsődleges a rákszűrés, esetleg rákkezelés.
2014. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ártani nem árt! Én 5-6 hetes terhes voltam, mikor a doki mondta, hogy pont 1 éve volt rákszűrésem, akkor ideje a következőnek. Nem lett gond belőle!! 27 hkm
2014. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6 hetesen mentem dokihoz. Mivel előtte soha nem voltam nőgyógyásznál, ezért akkor levette a kenetet. Egészséges fiam született, problémamentes terhességem volt. :)
2014. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem korábbi terhességemnél a terhesség megállapításakor (5 hetes) vettek kenetet. Előtte sosem voltam rákszűrésen. Sajnos nekem ki is derült, hogy kezdődő in situ carcinomám van, amit konizációval kimetszettek. A baba még azelőtt elment, hogy megjött az eredménye a rákszűrésnek (egy hónapot kellett várni rá akkoriban). Azt mondták, hogy nem a rák miatt ment el a baba, bár a kaparékban találtak súlyos dipláziára utaló jeleket. Szóval, valóban sokszor jobb, ha kiderül. Ha akkor nem esek teherbe, már nem élnék, mert sajnos 10 évvel ezelőtt még annyira nem beszéltek a méhnyakrákról, ezért mivel teljesen tünetmentes voltam, se hasi fájdalom, de mensturációs görcs, se semmilyen folyás, ezért eszembe nem tudott volna, hogy már egy kifejlődött problémám van. Nagyon fontos a szűrés.
2018. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
... elnézést, in situ carcinoma, első stádiumú méhnyakrák.
2018. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!