Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sugárkezelésen átesett személl...

Sugárkezelésen átesett személlyel való kapcsolat árthat a korai terhességnek?

Figyelt kérdés
7. hetes vagyok, közvetlen kolléganőm kapja a kezeléseket, legutóbb 6 napja vette fel. Biztos butaság, de nyugtassatok meg, ugye nem "radioaktív"?
2009. júl. 13. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem , ő nem radioaktív. Nyugodtan menj a közelébe, nem is fertőz :-)
2009. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Igen árthat!!!Ezt onnan tudom,hogy ma utaztam volna édesanyámhoz,akit ct-n vizsgáltak és más radioktív injekciót is kapott.De a doktornője szigoruan megtiltotta, 1 hónapig nem mehetek.És már nem az elején tartok,hanem 29hetes leszek holnap.Elmagyarázta a doktornő,hogy ezek a kezelt betegek a leheletükön keresztül folyamatosan bocsájtják ki a sugárzást,tehát én inkább táppénzre mennék a helyedben mert veszélyes a babára.

Még annyi,hogy anyu szomszédjában született kisbaba,még az anyjához sem közelíthet,akkor gondolhatod,mekkora sugárhatása lehet.

2009. júl. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

A második válaszoló remélem zintén diplomázott a tárgykörből, és atomenergia területén dolgozik, mint én, azért pontoz és oktat.

Ne haragudj, kedves kérdező, de kénytelen vagyok OFF-olni, azaz nem hozzád beszélni...

Kedves második válaszoló! Más, amit te írtál, mert ott radioaktív anyagot (folyadékot) kapott az alany! Azért kell távol maradni tőle. Ő valóban "sugárzik". Mint ahogy egyébként mindig, mindenki sugárzik... Csak ő most jobban, a szervezetébe juttatott radioaktív anyag miatt.

Nekem is volt pl. olyan vizsgálatom, amikor szándékosan radioaktív folyadékot juttattak belém, mivel annak útját könnyű követni a szervezetben, így diagnosztizáláshoz volt rá szükség. De nem ezt hívjuk sugárkezelésnek!

No, mindegy. Szóval továbbra is mondom, ha sugárkezelést kapott (rákos), akkor ő nem ártalmas rád nézve.

2009. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól még nem kell lepontozni senkit!Szerintem az a doktornő jobban tudja,hogy mit mond,és én hiszek neki!Amikor sugarazást kapott édesanyám a mellrákja miatt akkor is direkt megkérdezte,hogy nincs-e a családban terhes,mert akkor nem lehet a közelében!Szerinted hobbiból kérdezte??

Egyébként én sem vagyok hülye ezen a téren,elég sokat tanultam eféle dolgokról.Minden sugarazás kihat a környezetre,legyen akármilyen kis dózis!

2009. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

OFF ismét:

Drága második! Én nem pontoztalak le, mint ahogy magamat se pontoztam le 39, majd 0 %-ra. Nyugodtan veszekedjél. Végülis azért vagyunk itt.

2009. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem nyugodtam meg. Pénteken megyek orvoshoz, beszélek vele. Nagyon remélem nem lesz baj, mivel még ilyen korai a terhesség nem mondtam el a munkahelyen.
2009. júl. 15. 19:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy valahogy a józan ész azt súgja hogy nem veszélyes. Így legyen.
2009. júl. 15. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!