Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet úszni/jakuzzizni?

Terhesen lehet úszni/jakuzzizni?

Figyelt kérdés
Május 16-án megyünk wellnessezni, és nem tudom mit szabad ilyenkor és mit nem?
2014. ápr. 23. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Uszoda vízben lehet úszni. Jacuzzi, termálvíz felejtős. Nagyon sok benne a bacilus, emellett a pezsgés nem feltétlen tesz jót. Neked a wellnes leginkább a semmiből, maximum az úszásból fog állni :)
2014. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Max. nézni szabad. A langyos/meleg víz kedvez a baktérimoknak, ráadásul melegben fürdeni terhesen nem szabad. Én nem kockáztatnék. A jakuzzi vize emeli a vérnyomást is, az sem hiányzik. Szerintem ez neked nem lesz egy nagy wellness, max. pihenés a parton. Persze, tuti lesz itt egy-két olyan válasz, hogy ő maratont úszott 40 fokos vízben 9. hónap végén, persze, persze, de a te babádért te vállaltad a felelősséget. Javaslom, hogy olvass utána és felelősséggel dönts, mit teszel és mit nem!
2014. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is tettem fel a kérdést. Nem akarok kockáztatni. Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
2014. ápr. 23. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Par honapja volt egy cikk a Baba magazinban "A kismama és wellness" címmel. Otthon megkeresem es akkor beszkennelem es be linkelem ide szivesen.
2014. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jobb, ha kihagyod mindegyiket szerintem, nem olyan nagy lemondás. Én is voltam, csak a partról lógattam a lábam, kibírtam. Inkább, mint bármilyen felszálló fertőzést kapjak (ami akár lehet tünetmentes is).
2014. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amíg zárt a méhszáj, lehet úszni és strandolni is (Balaton), de csak hűvös/langyos vízben. Termálvíz, gyógyvíz, szauna, tűző nap tilos.

"Baci" nincs több, mint egyébként, ha nem szoktál elkapni ezt-azt, vagyis nem vagy rá kimondottan hajlamos, nem lesz semmi bajod.

Ez az orvosi álláspont.


A másik oldalon van az, hogy mennyire vagy aggódós.


Én tavaly a partról néztem, ahogy mások lubickolnak, mégis elhalt a babám. Sokszor átgondoltam, semmit nem "rontottam el", nem emeltem, nem strandoltam, még petrezselymet se ettem (azt olvastam, nagy mennyiségben vetélést okozhat), nem lehetett kivédeni.

Egyetlen dolgot tanultam az esetből: ha a baba egészséges, megmarad, ha nem, akkor meg nem, bármit csinálsz.

Ha ismét terhes leszek, nem óvatoskodom túl, mert be lehet tőle csavarodni és gyakorlatilag semmire nem mentem. (Nyilván a normális keretek között, mert nem fogok toronyról ugrálni meg 20 kilométereket futni, de ami nem tilos, azt el fogom hinni, hogy nem árt.)

2014. ápr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Sajnálom a mi történt veled, és drukkolok, hogy ismét összejöjjön, és egészséges babád szülessen!
2014. ápr. 23. 16:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi május végén megyünk 1 hétre, akkor leszek 24 hetes, az előzővel 21 hetesen voltunk. Most is mint az előzőnél előtte rámnéz a dokim, ha nincs gond "mindent" lehet ami jól esik és kifejezetten nem tiltott. Pl nekem előzőnél úszás mehetet, ill. az élmény részlegben a vállzuhany (derék nem) és néha odatartottam a lábam masszíroztatni a pezsgőrészhez. A lényeg, hogy ezek ne gyógy, forró vizek legyenek, hanem langyos, hűvöskés vizek, illetve nekem annyit mondott a dokim anno, hogy ne a legnagyobb tömegbe menjek bele, ezért is választottuk anno ill. most is nem a csúcsidőszakot és hétköznapot, meg persze nem szabad órákat ott ücsörögni benne. De hidd el igy is élvezhető, főleg ha olyan helyen vagytok ahol kirándulgatni is lehet.
2014. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából még nem tudom, hogy terhes vagyok-e, holnap lesz a nemvárt napja. De nagy esély van rá. Siófokra megyünk egy wellness hotelbe. A Balatonozáshoz lehet, hogy még kicsit hideg lesz, de a hotelben vannak mindenféle medencék és jakuzzi. Nyilván ha pozitívat tesztelek, akkor majd vigyázni fogok mindennel, jakuzziba maximum lábat lógatni megyek. De inkább legyen pozitív az a teszt, mint hogy csinálhassak mindent és ne kelljen aggódnom. Ezerszer inkább. :)
2014. ápr. 23. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!