Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eddig szedtem a magneb6-ot,...

Eddig szedtem a magneb6-ot, de egy hete elfogyott, nincs pénzem új adagra, így nem szedem, de egyáltalán nem keményedek csak ritkán. Kezdjem majd újra szedni?

Figyelt kérdés
Vagy már teljesen összekavartam a szervezetemet ezzel? Nem akarom hogy bajom legyen. A doki szerint szednem kéne, mert egy ujjnyira nyitva van a méhszáj. 32 hetes vagyok most.
2008. júl. 26. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Sima magnéziumos pezsgőtablettán nem gondolkodtál még? Nézz utána, mert az olcsóbb. És gyógyszertárban is megkérdezheted, hogy tudnak-e adni valamit. Általában vannak gyógyszertári no-name készítmények jóval olcsóbban. Görcsökre úgyis a magnézium a lényeg, nem a B6 vitamin.
2008. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gyógyszertárban azt mondta a nő, hogy hiába iszom a magnézium pezsgőtabit, mert b6 vitamin nélkül úgyse szívódik fel. Az kell hozzá. Ezért nem vettem azt. Akkor ez kamu?
2008. júl. 26. 20:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem nem muszály már venned.Ha tényleg nem érzed,hogy keményednél.Különben 35hétig lehet szedni azt hiszem.

Boldog babavárást!

2008. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Annyit tudok elképzelni, hogy nem olyan mértékben szívódik fel, vagy B6-tal könnyebb. De nem hiszem, hogy teljesen felesleges lenne magnéziumot szedni önmagában, különben akkor nem is lenne úgy forgalomban.

Én régen sportoltam és akkor amiatt kellett szednem magnéziumot, csak simán pezsgőtabletta formában ajánlotta az orvos, szó sem volt arról, hogy B6-ot is szednem kell hozzá.

Egyébként mikor mondta az orvosod, hogy szedned kellene?

Ha mostanában, akkor inkább folytasd, vagy kérdezz rá ismét. 32 hetesen még nagyon fiatal a terhesség, az orvos tudja, hogy mire van szükséged.

2008. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szia! nekem a magneB6 nem volt elég, sokat keményedtem, így a dokim írt fel magnézium-citrátot (abban nincs B6, és sokkal gyorsabban felszívódik, hamarabb érzem a hatását). Ráadásul, ha felírják egy 10 szemes 140 Ft. Nekem ugyan 6 szemet kell szednem egy nap, de gondolom, ha te nem keményedsz, nem kellene annyit szedned. Esetleg kérdezd meg az orvost, hogy nem e írná fel.
2008. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Sima pharmavit-es magnézium pezsgőtablettánk van itthon. A leírásban ott van, hogy terhesség és szoptatás idején alkalmazható a megnövekedett magnézium igény pótlására, kicsit lentebb pedig szerepel ugyanez ismét, illetve, hogy izomgörcsökre is jó. Mondjuk ezzel újat nem mondtak, mert én is izomgörcsre szedtem, illetve amiatt, mert edzéseken nagyon sok mindent kihajtottam a szervezetemből.

Ez 20 darabos kiszerelés, napi egy szerintem elég (én sem ittam anno többet, igaz, nem terhes voltam, csak napi négy órát edzettem, de az sem kis dolog a szervezetnek) és 500 forinttól nem hiszem, hogy sokkal többe kerülne. De lehet, hogy patikában mást is tudnak ajánlani.

2008. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Irass fel magnesi citriciit, olcao es szuper!
2008. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
olcso akart lenni :)
2008. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A Béres magnézium B6-al sokkal olcsóbb mint a MagneB6,és abból csak 1 szemet javasolnak naponta.

Terhesen is csak 2 szemet javasolt belőle a dokim,amíg a MagneB6-ból napi 3x2 szemet.

Egyébként azonkívül,hogy sokkal olcsóbb,nekem hatásosabb is volt.

Sajnálom,hogy ilyen rosszul álltok anyagilag,a babának azért be tudtál vásárolni?


Boldog babavárást,üdv.

2008. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A MagneB6 pezsgőtabletta kb 400 Ft, és 20 db van benne. én azt iszom, és szerintem jó.
2008. júl. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!