Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhagyott mert terhes vagyok....

Elhagyott mert terhes vagyok. Hogy tudok erős lenni?

Figyelt kérdés

2 évig voltunk együtt. Bejelentettem a terhességet, bepánikolt, közölte, hogy nem akar gyereket, és engem sem. :( Nem voltam képes elvetetni a babát, 29 éves vagyok, mindenem megvan (egzisztencia, munkahely stb...) Úgy voltam vele, hogy nincs indokom (és főleg jogom) elvetetni egy pici életet. Eddig azt hittem erős leszek, és végig tudom csinálni, de kezdek teljesen padlóra kerülni. :( Félek, hogy mi lesz, félek attól, hogy még jobban kikészülök.

Egyszer már keresett 2 hónapja, ígért fűt-fát, de azóta ismét semmi kommunikáció, egyszer írtam neki sms-t nem válaszolt arra sem...

Volt már valaki hasonló szituációban?


2014. ápr. 25. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo szituban nem voltam de én tuti nem tudnék benne màr megbizni...sajnálom!mikorra vàrod a kicsit? 26 hkm
2014. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%

Talán meg kellett volna vele beszélni a gyerekvállalást, nem pedig kész tények elé állítani.

Jah, hadd találjam ki...tabletta mellett csúszott be.


Most őszintén, mit vártál?

2014. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Istenem, szegénykém! A babád miatt leszel erős, ne félj! Elhiszem, hogy nem így szerettél volna készülni a csodára, de hidd el, olyan erős köteléket, feltétel nélküli szeretetet fogsz kapni attól a csöpp kis embertől, amit soha senki mástól nem.

Ilyen helyzetben nem voltam, de szerintem készülj arra, hogy egyedül csinálod végig, még véletlenül, titokban se számíts a baba apukájára, és akkor csak kellemes meglepetés érhet, ha mégis meggondolja magát.

Én csak azt nem értem, hogy ha egy férfi elhagyja a várandós párját, akkor miért gondolja úgy, hogy így nem lesz apa?!?! Min változtat ez a lépés? Hogy tud tükörbe nézni?

Sok-sok erőt kívánok Neked, és a Jóisten áldjon meg, hogy vállaltad a kicsit! Hidd el, meg fogja hálálni a szeretetedet.

2014. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Igen, ennek már 5 éve.

2 évig padlón voltam, most viszont már úton a féltesó

én a legutolsó pillanatban léptem vissza az abortusztól, de a doki hála istennek megértő volt és nem puffogott

2014. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kedves 2/3

Most jönne tőled az a duma, hogy biztos így akarom megfogni szegény férfit... Igen hogyne... Sőt, térden állva csúszok a lakása előtt nap mint nap egy gyűrűvel a kezembe.... Ritka nagy bunkó vagy ám te is.

Nem, nem tabletta mellett csúszott be, sőt tisztában volt vele, hogy nem szedem. Csak az ő idióta férfi baromsága a "fújj, nem gondolod, hogy én kotonban csinálom?"

Aztán meg egyszerűbb ha becsúszik, és nő elveteti. Végül is... Az ő teste...

2014. ápr. 25. 21:48
 6/20 A kérdező kommentje:

A 24. hétben vagyok most.

Úgy volt, hogy abortuszra megyek, de miután megláttam UH-t, nem voltam rá képes.

2014. ápr. 25. 21:49
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

2-es ritka tapintatlan b.nkó vagy!

Hasonló helyzetben szerencsére nem voltam. Biztos nehéz lehetett a párodnak is, és abban is biztos vagyok, hogy elsőre szinte semki sem tudja, hogyan reagáljon. Mi annó terveztük a babát, de amikor megfogant mègsem tudtunk mit kezdeni a hírrel. Az első 12hétben hatalmas veszekedések voltak a férjemmel. Ő nem tudta kezelni a viselkedésemet, én meg a hormonjaimat. Ő is rettentően megijedt a felelőségtől, pedig tudatosan készültünk rá. Lehet, hogy itt is ez a helyzet, csak neki tovabb tart. Nem ismerem a leendő apukát, ezért véleményt sem szeretnék alkotni róla. Ha valóban nem akarja a gyermeket és ép ésszel nem fogja fel, hogy az ő vére, és úgy dönt magadra hagy, akkor hidd el, hogy sokkal jobb lesz Neked nélküle. Ilyen emberre nincs szükséged. Bíztatásként annyit mondanék, hogy barátnőmet a 3hónapos babával hagyta magára a vőlegénye, de talpra állt és megtalálta a legtökéletesebb férfit maga mellé, aki a gyermekét is imádja és szeretettel nevelik közösen.

Nehéz lehet nagyon, de kitartás! Nemsokára ott lesz Neked a gyermeked, és Ő kárpótol mindenért!

2014. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

# 7

Köszönöm a biztatást.

Én is elég nehezen fogtam fel, hogy terhes vagyok, hisz nekem sem ez volt a tervem, legalábbis nem most.

De nem éreztem úgy, hogy jogom van nekem dönteni egy életről.

Megtartottam, és bevallom őszintén, hogy tele vagyok kétségekkel. Nyilván az új élethelyzet miatt is, hiszen minden meg fog változni a baba megszületésével, de a másik nehéz tényező, hogy még szeretem a volt páromat - annak ellenére, hogy nem érdemli meg. :(

2014. ápr. 25. 21:56
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
ha meg van az egzisztencia akkor egy percig sem kell aggódnod. Persze ez egy nehéz szomorú helyzet de haaz anyagiak miatt nem kell aggódnod akkor tuti minden rendben lesz.
2014. ápr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Annyira sajnálom!

Hát igen, erre mondják, hogy semmi sem garancia... egy "becsúszott babát" meg lehet tartani 3 hónap ismeretség után is, és "válóok" lehet évek múltán is... Mondjuk az ilyen férfiakat nem értem, soha nem akar gyereket? Akkor meg már mit számít, hogy most, vagy egy-két év múlva? Meg ha ennyire viszolyog a gyerektől, akkor húzzon gumit. Na mindegy. Nem tudom, hogy gondolják, hogy az abortusz csak egy pikk-pakk valami, amire a nő bemegy, aztán kijön onnan, és folytatják ugyanúgy. A férfi meg ne kamatyoljon olyan nővel védekezés nélkül, akit nem szeret, akitől nem akar gyereket, nekem ez a véleményem.

A második válaszolónak: miért van az kőbe vésve, hogy a nőnek mérgeznie kell magát azzal a szarral - már elnézést! Szedjél te valamit, ami esetleg hízást, teljes hormonháztartás-felborulást, meddőséget, trombózist stb. okozhat. Egyéb esetben marad a gumi, ha az sincs, akkor meg basszus!!!! Vállald a felelősséget, és szeresd a gyereket, akit nemzettél.


Elnézést, kicsit hevesen reagáltam, de az én szememben ez egy mocsok gerinctelen és aljas húzás volt...


Kitartást kérdező!

2014. ápr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!