Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem ítéltek el? 6 hetes 5...

Nem ítéltek el? 6 hetes 5 napos terhes vagyok. Napi egy szál cigit elszívok, erős dohányos voltam előtte. Tudom nem kellene, félek is és a baba az első de sokszor nem érzem jól magam a cigi hiánya miatt.

Figyelt kérdés
Minden vitamint megkap, gyümölcsöt zöldséget ami kell neki, folsavat is szedek és matruelle vitamint.Bízom benne, hogy nem lesz gond, és azt az egyet is elhagyom. Ugye nem megy el ennyitől a baba?
2014. ápr. 6. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
De én elítéllek. Nem biztos, hogy elvetélsz, de asztmás, szellemi vagy testi fogyatékos babád simán lehet tőle. Ha tudod, hogy káros, akkor hogy az istenbe nincs annyi önuralmad, hogy letedd, vagy ha nem megy, miért nem fordulsz szakemberhez? Más édesanyák ennél sokkal nagyobb dolgokat is hajlandóak megtenni a gyerekük érdekében. Nem rég olvastam egy cikket egy kismamáról, aki rákos lett, miközben a babáját várta, és visszautasította a kezelést, mert attól elment volna a babája, így a kicsi helyett ő halt bele a rákba pár héttel a szülés után. Ezen elgondolkodhatsz.
2014. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Nyugi, nem fog elmenni a baba. Nagyon jó hogy leteszed a cigit, így kell. Én is dohányoztam, de amint pozitiv lett a teszt letettem. Ha kivántam a cigit, mindig a babára gondoltam.


Boldog babavárást!

2014. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nehezen megy, és sokat idegeskedsz a cigi hiánya miatt, akkor hagyj magadnak rá pár hetet, max 3-at, és szépen tudatosítsd magadban, hogy ezek az utolsó cigis napok. Elmenni biztosan nem fog ettől a baba, de árt neki. A 10.hétig hagyd abba a dohányzást.
2014. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha olyan erős dohányos lennél nem tudnál megállni egy szálnál. Szóval nem lenne elég az az egy . Kicsit több akaraterő kéne. És elitélem a dohányos anyákat. Legszivesebben szájon vágnám amikor ilyet látok.
2014. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Én nagyon utálom a cigiseket, de azért napi egy száltól nem lesz baja.

Azokat a kismamákat viszont igenis elítélem, akik bent fekszenek a kórházban, és nagy pocakkal járnak ki bagózni.

2014. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem megy el de problémái lehetnek,tedd le rágózz helyette inkább vagy valami,felelős vagy az egészségéért,tedd meg érte,hogy leteszed,mert nagyon nem teszz jót neki.
2014. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Számít az, hogy bárki elítél-e, vagy sem? Ez egy olyan döntés, amit neked kell meghoznod, mert a te felelősséged. Nem a mások elítélésétől függ, hogy okoz-e kárt a gyereknek. Javaslom konzultálj az orvossal a leszokást illetően.
2014. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

kár, hogy nem is próbálod összeszedni magad, hanem itt keresel igazolást.

18 évesen kezdtem el cigizni, n.pallmallt szívtam napi fél dobozzal, 35 évesen megfogant a fiam, és a pozitív teszt eredményre való tekintettel felhagytam a dohányzással.

nem hiányzik. nem volt elvonási tünetem, nem szenvedtem, nem híztam, nem lettem ideges.

én úgy döntöttem, nem mérgezem a gyerekemet (ez a felelősségválalás már jó próbatétel a későbbi még komolyabb felelősségvállaláshoz)

de úgy vagyok vele, ha majd nem szopizik, és rá akarok gyújtani, majd rágyújtok. az a magam mérgezése.

senkit nem tudok felmenteni saját tapasztalatom alapján.

szedd össze magad. kérlek. a gyermekedért.


szorítok :)

jó egészséget kívánok nektek :)

2014. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már addig eljutottál akkor minek az az egy szál is?

Megnyugszol, hogy nem ment el utána vajon nem lesz kora szülőt, utána megszületik nem e lesz asztmás stb. Kell ez a plusz idegeskedés neked?

2014. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia szintén erős dohányos voltam mikor kiderült hogy a fiammal terhes vagyok kb. a 17 hétnél jutottam eloda hogy nem kell több, 6 hetesen még azt sem tudtam hogy terhes vagyok még napi egy dobozzal szívtam el nem vetéltem. Egyébként is 6 hetes korig a baba semmit nem kap az anya szervezetéből tehát semmilyen hatással nincs rá.( megkeresem majd és belinkelem az oldalt. Napi 1 száltól meg se nem koraszülött se nem asztmás nem lesz, a levegőben is van ennyi szennyeződés. De ha leteszed akkor mindenképpen jó lesz neked és neki is, gondolj csak arra hogy szoptatni is fogsz, meg nem szép látvány amikor az anyuka tolja ababakocsit és ott lóg a cigi a kezében.
2014. ápr. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!