Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet valami gond, vagy csak...

Lehet valami gond, vagy csak túl idegeskedem a dolgot? Bővebben lent, lehet kicsit hosszú lesz.

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok. :)

Ez a második terhességem. A félelmem az, hogy attól rettegek, hogy elveszíthetem a babát, mióta a húgom iker terhessége elhalt.

Állandóan figyelem magam, és már a férjemet is kezdem idegesíteni a folytonos kérdéseimmel, pedig tudom nem orvos...viszont orvoshoz meg nem akarok hetente rohangálni.

Abszolút nincs terhes tünetem, nem feszül semmi, se cici,se méh. Tudom, hogy minden terhesség más, de nem gondoltam azt, hogy ennyire. Ha picit görcsölök,aggódom nehogy baj legyen, ha nem görcsölök akkor meg azon, hogy miért nem..és van még valami...

Tegnap előtt óta észre vettem, hogy a méhszájam lejjebb jött, és nincs semmilyen folyásom,eddig sűrrű fehér krémes volt.

Volt valakinek hasonló, vagy ez így normális? Szerdán megyek orvoshoz, de addig csak kattog az agyam...nehezen tudok másra koncentrálni.



2014. ápr. 28. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy vetted észre, hogy lent van a méhszájad? Terhesség alatt nagyon nem ajánlatos odabent matatni (nem véletlenül tiltott az irrigálás is)!


Az aggodalmad felesleges, viszont normális :) Azonban tudnod kell, hogy a te stresszhormonjaidat a babácskád is megkapja és nem tesz túl jót neki, úgyhogy próbálj pozitív lenni (tudom, könnyű mondani).


Boldog babavárást! :)

2014. ápr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt most fejezd be, mert be fogsz dilizni!

És mi a francért kell könyörgöm saját magadnak felnyúlkálni, meg a méhszájadat piszkálni? Mégis mit akarsz? Ilyenkor sokkal nagyobb a fertőzésveszély, pont ezzel a hozzáállással fogod elérni, hogy felviszel valami fertőzést oda és majd elvetélsz vagy ideje korán megszülsz!

Nincs terhességi tüneted? Örülj neki! Én alig éltem a sok hányástól, meg a mellfájdalomtól. Mindjárt ott lesz a 12 hetes ultrahang, majd ott megnyugtat az orvos, hogy minden rendben van-e.

Elhiszem, hogy félsz, de ez már a nem normális kategória, amit te csinálsz.

Vagy magadtól megnyugszol és bízol a legjobbakban, hogy minden rendben lesz, vagy kérd szakember segítségét, pl. pszichológusét!

2014. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

28 hetes vagyok, ez a 3. terhességem. Az első babám sajnos 9 hetesen elment. A második terhességnél iszonyat mellfeszülésem volt, véreztem, és állandóan e.coli-t tenyésztettek ki. Végig dolgoztam, pont azért, hogy ne kattogjak állandóan a témán és eltereljem a gondolataim arról, hogy mi baj lehet mindebből. Egészséges kisfiú, örökmozgó.

Most kislányt várok, vele az elején olyan görcseim voltak, hogy terhességre nem is gondoltam. Ez tartott egy hétig kb., de ezen kívül se hányinger, se mellfeszülés, se semmi. Szóval minden terhesség más.

Egy dolgot nem tettem: nem tapogattam a méhszájamat, így fogalmam sincs, hogy mikor milyen volt.

Az ikerterhességnek azért nagyobb a kockázata, de attól, hogy szegény húgoddal ez történt, még nem jelenti azt, hogy veled is ez fog. De le kellene állítani magad ezzel a stresszeléssel, mert ez nem jó a babának.

2014. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól mert a húgodnál sajnos olyan dolgok történtek ez nem biztos hogy nálad is lesz. Sajnos sok terhesség elhal még korán, sőt még nem vagy túl a 3 hónapon sem . DE ebből nem szabad kiindulni, mert hallottál egy ilyen történetet, legközelebb nézel valamit a tv-ben és azt fogod hinni veled is az lesz?????? Azért ne legyél ilyen, az a baba ott van, orvoshoz gondolom rendszeresen jársz, ráadásul nemsoká mész a 12. heti uh-ra, ott alaposan megvizsgálnak majd, talán majd akkor megnyugszol.

Minden terhesség más, nem kell ennyire figyelned magad, mi lesz még később? A tünetek elmúlnak, nem tart pl a hányás sem végig mégis egészséges aterhesség. Nekem volt folyásom amúgy végig, de ez semmit nem jelent!!!! Én nem is figyeltem magam ennyire, hogy hol a méhszájam, azt nézze a doki!!!! Te ne nyúlkálj fel magadnak!!!! Mert akkor tényleg baj lehet!

Verd ki a fejedből, hogy te is elveszítheted a babádat!

2014. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!