Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg túlságosan lazán...

Tényleg túlságosan lazán veszem a terhességet?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint alkalmatlan vagyok anyának, amiért nem kapok hisztériás rohamot, amiért valaki rágyújt mellettem a szabad levegőn, tehát nem zárt térben. Meg amiért nem váltottam azonnal bio kajára, amint kiderült hogy babát várok, és továbbra is rendes kávét iszom reggelente (egyet, gyengét, tejjel) koffeinmentes helyett.

És azt is sérelmezi, hogy nem zaklatom az orvosomat, nem hívogatom, nem rohanok hozzá egyből, ha enyhe alhasi görcsöt érzek, továbbá az is fáj neki, hogy nem maszkban és gumikesztyűben(???) takarítok, stb.

Igaza van, tényleg túl lazán veszem a dolgot?

Egyáltalán nem aggódom semmi miatt, igyekszem nem parázni, inkább élvezni szeretném a babavárás időszakát.

Egyszerűen érzem, hogy minden rendben lesz.

Most ez tényleg ekkora probléma, és emiatt rossz anya leszek?



2014. ápr. 29. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki maga tudja, mennyire aggódik a terhessége alatt. Én aggódós vagyok, gumikesztyűbe takarítok meg maszkba, és felhívom az orvosom ha vmi "gyanúsat" érzek...de ez nem jelenti azt, hogy te rosszabb anya leszel!Az anyósok ilyenek...:-)
2014. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy leszel ezért rossz anya! Ha jól érzed magad a bőrödben az csak jó. Ne foglalkozz vele, csak magatokra koncentrálj és nem lesz semmi baj.
2014. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont te csinálod jól, a terhesség egy állapot, nem pedig betegség, tök felesleges túlmisztifikálni a dolgokat.

Ezektől semmi bajod nem lesz (kávé, takarítás...stb.), azt pedig tudni fogod, hogy mikor hívd az orvosodat, érezni fogod, ha akkora a gond.

Az anyósodat próbáld meg már most "leépíteni" kicsit, mert ha már most beleszól mindenbe, akkor ha megérkezik a baba, még jobban meg akarja majd mondani neked, hogy mit hogyan csinálj...

2014. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod túlparázza.
2014. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ananke ***** válasza:
100%

Neked van igazad,élvezd a terhességet!Anyóst hallgasd meg és ennyi.Bio kaja persze,én jó kis kolbászt ettem hagymával és fantát ittam,mert azt kívántam.Ennyi,és tök egészséges a 6 hónapos babám!Ha mindenen parázol akkor csak bele őrülsz majd.

Jó baba várást!

2014. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

én sem veszek kesztyűt a házimunkához/kertészkedéshez mert zavar. Én sem eszem bio kajákat, igaz, igyekszem több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani. Szintén iszom egy tejes kávét, és a fájdalmakkal meg nincs időm foglalkozni mert dolgozom, jogsit csinálok és lakás felújítunk.

Tehát nem vagy rossz anya, az a normális amit te csinálsz, az anyósod meg túl aggódja a dolgokat, vagy csak épp most ilyen fröcsögős napokat él, ne foglalkozz vele. Légy toleráns, a jó viszony megtartása érdekében, de nem kell a hülyeségek miatt életmódot váltani. Annyit vállalj, amennyit saját magad elbírsz, ami jól esik.

2014. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát kedves Kérdező, akkor én is rossz anya leszek, mert én is iszom minden reggel kávét, nem takarítok maszkban és kesztyűben, nem fekszem egész nap és ugyanúgy csinálok mindent. Ha valami bajom van, akkor pihenek és megpróbálom én megoldani és nem hívogatom az orvosomat és a védőnőmet. Én is úgy gondolom, hogy inkább ez a természetes és nem kell semmit túlparázni...
2014. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem lombikbabám van, mégsem paráztam túl a terhességet (pedig azt hittem, majd úgy lesz, pláne ilyen előzményekkel), végig nagyon jól voltam, sportoltam, a 39. hétig dolgoztam is. Mert jól esett, és úgy gondolom, hogy éreztem volna, ha valami nem oké.

Egyébként én napi 2 kávét ittam, borzasztó alacsony a vérnyomásom amúgy, enélkül alig éltem, még terhesen sem ment 100 fölé. a baba már megszületett azóta, és tökéletesen egészséges.


ezektől nem leszel rossz anya (mint ahogy attól sem lesz valaki az, ha éppen idegesebb kismama, és mindent inkább megkérdez a dokitól)


az anyósok (anyák) ilyenek, a szülés után pedig "még ilyenebbek" lesznek :) nem feltétlenül rosszindulatból, lehet, csak segítő szándék miatt. lehet, nála is meg kell húzni egy kicsit a határt, ha helyetted szeretne dönteni ebben-abban, vagy ha túlontúl lelkes lenne majd.

2014. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint én is lazán vettem, megittam a kávém, nem borultam ki a dohányzáson a kapu előtt, és eszembe se jutott gumikesztyűt és maszkot húzni, azt ettem, amit kívántam, és az nem a bio zöldség volt, hanem pl. a mogyorós csoki ipari mennyiségben. Gyönyörű, egészséges kislányom született terminuson túl, minden komplikáció nélkül. Ismerősök szerint jó anyuka vagyok.
2014. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is lazán vettem, sőt én még dolgoztam is a 39. hétig, segítettem a lakásfelújításban. Hogy én is mit kaptam az apóséktól. Ilyenekkel traktáltak, hogy debil lesz a gyerek, meg oxigénhiányos, ami miatt dolgozok stb. Nem foglalkoztam velük, egyik fülemen be, a másikon ki. Egyedül az orvosomra hallgattam mindenben. Ha ő bármikor azt mondta volna, hogy vegyek vissza a tempóból vagy ne csináljak valamit, menjek táppénzre, gondolkodás nélkül megtettem volna. Mielőtt valami "rizikósabba" belevágtunk volna (tapétázás, kiküldetés, koncert stb.), kikértem a véleményét és ennyit. Én vezettem is a 36. hétig, pedig 32. hetesen volt egy kisebb balesetem (nem én okoztam), de akkor sem mentem orvoshoz egyszerre, mert éreztem, hogy semmi baj nem történt, még csak az öv sem nyomott meg (övterelőt használtam), délután mentem a havi ellenőrzésre, ott megemlítettem az orvosomnak, hogy mi történt, de ő is mondta, hogy irigylésre méltó higgadtsággal kezelem az egész terhességet, reméli ez a higgadtság megmarad a szülőszobára is, és a gyerek betegségeinek ideje alatt is. Így maradt, ha a fiúnk beteg, akkor sem idegeskedek, hanem higgadt fejjel gondolkodok. Többet ér a józan ész mint az ész nélküli parázás.
2014. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!