Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit ajánlanátok gyomorégésre?

Mit ajánlanátok gyomorégésre?

Figyelt kérdés

31hetes vagyok és szerencsére eddig csak párszor fordult elő,hogy annyira égett a gyomrom és a nyelőcsövem,meg szorított,-szúrt a mellkasom,hogy alig akart elmúlni,meg alig tudtam nyelni.Gyógyszerem nincs rá,így csak mentateát iszogatok rá.

Van erre valami gyógyszer?Vagy mit nem lehet enni,minek az evését/ivását kerüljem?


2014. ápr. 29. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű sós ropit próbálj ki.
2014. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Salvus vizet próbáld ki, illetve Rennie tablettát. Most így hirtelen az otthon lévő dolgok közül olyasmit próbálj, ami sok savat tud felszívni, pl.: puffasztott rizs. Sokaknak a tej is bejön "tűzoltásra", de később rosszabb lehet tőle.
2014. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! én is nagyon szenvedtem tőle mikor terhes voltan, főleg éjjel. sajnos szinte mindegy mit eszel, azért van, mert a méhed mindent tol felfelé. Fűszeres kajáktól erősödhet, abból érdemes picit visszavenni. Tűzoltásnak egy bögre hideg tej jó, de a nagyon erőssel nem csinál már semmit. Gaviscon szuszpenziót ittam lefekvés előtt, terhesség alatt is szedhető. Jó kis cucc. Meg kicsit összehajtottam a nagy párnát, ha megemeled kicsit a fejed fekvéskor, akkor talán jobb. De nekem sajnos az utolsó hetekben már állva is visszajött, utáltam :(
2014. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Vilcsianyuja ***** válasza:

Egy hónapig dekkoltam a kórházban felpolcolt ágyvéggel (nem épp ideális pozíció reflux esetén), volt időm kísérletezni, mitől nem jön vissza az a nyavajás sav.

Kórház előtt is voltak ilyen panaszaim, de általában 1-2 napig tartottak, ha valami olyat ettem, aztán javult a helyzet, de a kórházban értelemszerűen hirtelen rosszabbodott a helyzet.

A háztartási keksz, kenyér, a finompékáruk egy időre visszatuszkolják ugyan a savat a nyelőcsőből, de aztán az emésztésükhöz még többet termel a szervezet, cserébe később még több cucc lesz a torkodban... Csökkenteni kell a fehérliszt és a finomított cukor mennyiségét. Viszont lehet egy picit savas, savanykás ételeket enni, én se hittem el, hogy használ, mikor korábban olvastam a savat savval módszerről, de élesben kipróbálva segített! Így lehet enni citrusféléket. A fűszeres ételeket viszont ajánlott messzire elkerülni! Ebbe beletartozik akár egy erősebben ízesített felvágott is, nem árt vigyázni ezekkel. Főleg a vacsorára kell odafigyelni, ne túl sokat, ne túl későn, ne fűszereset, ne sok finomított-fehér szénhidrátot... Kerülni kell mindent, ami normális gyomorműködés mellett csak megbüfögtet, mert refluxnál nem csak légnemű anyag jön vissza.

A soványka kis kórházi vacsorámra mindig leküldtem egy kefirt este 7 tájban, utána pedig már nem ettem. Ha éreztem valami kis gyomorégést, este 10 tájban még ráküldtem egy Rennie-t. Így pár nap alatt mondhatni elmúlt a gyomorégés.

Kitartást, az biztos, hogy szülés után el fog múlni, de ha neked is sikerül kikísérletezned, mi használ, akkor pár nap alatt rendbejöhetsz, csak kell egy kis idő, míg regenerálódik a gyomorszáj.

2014. ápr. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia!A stabilizált natur aloe vera ital segíthet. Jobbulást!
2014. ápr. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem a banán segíteni szokott! :) Jobbulást!
2014. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az egyszerű háztartási keksz is nagyon jó, én azt ettem, az is sok savat szív fel!
2014. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem a kukorica vált be (konzerv vagy főtt), a tejföl és a hideg tej.
2014. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap tapasztaltam meg h mennyire jó a mentolos rágó!
2014. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nemek az első terhességemnél a hideg tej vált be. Most a másodiknál, ch diétán vagyok a terhességi cukor miatt. Szinte semmi szénhidrát, semmi édesség, semmi cukor, és nem ég s gyomrom pedig már a 35. hétnél járok, sőt a lábam sem vizesedik, az elsőnél az is nagyon dagadt. Mind a kettő lány, szóval nem lehet arra sem fogni! :) Biztos vagyok benne, hogy a kevés szénhidrát miatt nincsenek ilyen tüneteim. Próbálj meg egészségesebben táplálkozni hátha segít. A háztartási kekszet egyébként nem ajánlom, mert az is cukros, csak még több savat termel tőle a gyomrod.
2014. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!