Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tsh érték második trimeszterben?

Tsh érték második trimeszterben?

Figyelt kérdés

2,097 lett a tsh tartomány az 4-ig jo

t3

t4 viszont jók

ez az érték elfogadható?

első trimeszterben 1,389 volt a tsh


orvos szerint jo!

ekkor kb 20 hetes voltam


2014. ápr. 30. 01:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó.

Csak 3 havonta jársz? Nekem havonta nézték a terhesség alatt.

2014. ápr. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bízz az orvosban! Egyébként a terhességi hormonok is hatnak a tsh-ra, nekem első trimeszterben volt magasabb 6 fölött, másodikban nem nézték, harmadikban 2,8 körül.
2014. ápr. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de jó hogy nem csak én nemtudok aludni!:-)

2-3 havonta járok!magamtól

soha nem volt gond a pajzsmirigyemmel

csak szeretném ha minden jo lenne!

27 hetes vagyok

ha netán magasabb lenne most akkor bajt okozhat?vagy csak az első 12 hétben fontos?

akkor ez a 2,098 érték akkor 20 hetesen jónak számit?

köszönöm.amugy!

2014. ápr. 30. 04:00
 4/6 A kérdező kommentje:
mindenhol azt olvasom hogy 2 alatt kell lennie és hogy nem azt kell nézni hogy referencia értéken belül legyen
2014. ápr. 30. 04:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ennyi 16. hét körül, és azt mondták, hogy jó, nem kell aggódni. Én úgy tudom, hogy elsősorban a teherbeeséshez kell alacsonynak lennie, aztán az 12. hétben. Nekem mondjuk akkor nem is nézték, mert későn derült ki, hogy terhes vagyok (majdnem egy éve nem menstruáltam már, és nem gondoltam, hogy terhes lehetek, csak megszokásból csináltam néha-néha tesztet), és a kapkodásban kimaradt. Nekem is 3 havonta ellenőrizték. Azt mondták, hogy a kezelt pajzsmirigy alulműködés nem tud hirtelen annyit romlani, hogy bajt okozzon. De ha neked nincs is vele problémád, akkor végképp ne aggódj. Az természetes, hogy változik a terhesség alatt.
2014. ápr. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2,5 ig jó. A 6 -os tsh mar alulmukodest jelez, a terhesség elejen 1 körüli érték az ideális. A 4- es határ az idősekre vonatkozik.
2014. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!