Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is ennyire stresszel ez...

Mást is ennyire stresszel ez a hónapról hónapra mérlegelés? Súlymérés?

Figyelt kérdés
Alapjában véve egy abszolút kiegyensúlyozott terhességem lenne, de ez a minden hónapban megmérik a súlyom dolog engem nagyon stresszel. Sajnos mindig egy hízékony alkat voltam és ha picit többet ettem, akkor rögtön meglátszott. Mérlegre akkor se nagyon álltam, mert frusztrált, inkább a ruháimon éreztem. Most ez, hogy minden hónapban mérnek, nagyon kiakaszt, mert olyan jól esne néha elengedni magam és nem ezen kattogni, de nem tudom. Vagy ha megeszem, akkor meg rögtön azon agyalok, hogy úristen mennyit fogok megint hízni. Másnak el sem merem mondani, mert rögtön rosszallóan néznek rám, hogy most a baba az első és ez így is igaz, de attól én még nő vagyok és nehéz elfogadni, hogy mindenem átalakul, változik és állandó félelmem, hogy elhízok a terhesség után. Ráadásul az orvosom is elég szigorú ezen a téren, és ez még inkább frusztrál, ha megyek. Csoda, hogy mérés után a vérnyomásom mindig magasabb. Nagyon gáz, ha így érzek? Muszáj volt ezt valahol kiírni magamból, mert beszélni nem nagyon merek róla senkinek...

2014. máj. 2. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Míg a régi védőnőnkhöz tartoztam, akkor engem is frusztrált a súlymérés, mert az az idióta kijelentette, hogy havi max. fél kiló hízást engedélyez, ha ettől több lesz, szigorú diétára fog, amit keményen betartat (pedig sose voltam kövér). Olyan irreális követelései voltak, mint pl. ne egyek nyáron görögdinnyét, mert sok benne a cukor és hasonlók.

Természetesen két pofára faltam a dinnyét és nem híztam el tőle :))

Szerencsére elköltöztünk még félidősen, az új védőnő sokkal kedvesebb, nem b*sztatott a súlyom miatt egyszer sem, így onnantól nyugodt voltam végig.

2014. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne stresszelj ezen ,persze könnyû mondani.

Engedd el magad, és egyél ami jól esik ,persze mértékkel.

Szülés után majd leadod.


Én hízni szeretnék,de sajnos akármit eszek nem jön rám egy kiló sem, pedig 10kg simán rám férne lehet hogy még több is.

A vedőnő is csak csodálkozik,hogy sosem mutat többet a mérleg.

És elmagyarázza hogy egyek rendesen.

De én eszek rendesen...


Kitartás!

2014. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon zavar.

Bár mindig vékony voltam, nem is nagyon híztam vagy ha igen akkor max 2 kg-t félévente de az úgy is lement.

51 kg-ról indultam most vagyok 68. Egy hete voltam védőnőnél aki megemlítette úgy, hogy húhh már 13 kg-nál járok (ugye ő attól nézi amióta jelentkeztem hozzá). Friss zöldségeket egyek de ne szalonnával. Jó mondom azt eszek amit akarok.

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy rám jönnek fel folyamatosan a plusz kilók, de nem értem miért. Hisz eddig nem volt problémám a súlyommal. Most meg... és már az itthoni mérlegre is félek felállni nem még hogy a védőnőnél. Ráadásul, hol van még a vége...


32 hkm

2014. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

24. héten kiderült, hogy terhességi cukrom van, így beállítottak 160 grammos szénhidrát diétára. A ditetetikus mondta is, hogy ő szíve szerint minden terhes nőnek előírná.


Most, a 38. hét vége felé 9 kg teljes súlygyarapodásnál tartok, zsírt ránézésre is nagyon keveset szedtem fel.


Tényleg jó diéta, mert éhes nem vagyok tőle, a hangulatom is jobb a stabilizált vércukor miatt (előtte össze-vissza ettem, néha indokolatlanul fáradt voltam napközben, stb, mindez még terhesség előtt, csak a kilengő vércukortól!).


A férjem is tartja szolidaritásból (ne nézegessek csokihegyeket, amíg diétázok), ő már 8 kg-ot fogyott vele.

2014. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Havi mérlegelés....az én védőnőm 2 hetente mérte a súlyom és a vérnyomásom :S Már hihetetlen módon irritált a dolog és már kezdtem úgy érezni,hogy tuti van valami bajom és azért kell 2 hetente hozzá rohangálnom és nem azért mert nagyon unatkozik.Amúgy a vérnyomásom mindig 105 és 110 között volt,nem vizesedtem,elég sovány vagyok és mindig csak a fejét csóválta,hogy hát hízhatnák többet is...14kg jött apránként össz visz rám.Tehát tényleg semmi nem indokolta,hogy a havi 1 alkalom helyett 2 hetente rohangáljak hozzá.
2014. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne is mondd :-)

Én 90 kg-al kezdtem a terhességem;180 cm magas vagyok,de azért van rajtam egy kis felesleg csípőtájékon.

Védőnőm nekem már nincs,több okból sem.

Innentől a háziorvos mér minden hónapban(vagy ahogy sikerült) ő néz vizeletet,minden.Azóta nem idegesít.Ő nem szól be,nem irritál a stílusával és nem kell ok nélkül 2 hetente mennem.Bőven elég havonta,teljesen probléma mentes a terhességem.

Most 37 hetes vagyok,épp 100 kg.Remélem lemegy majd;80 szeretnék lenni majd egyszer.

Minden jót és jól tetted,hogy kiírtad magadból!

2014. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát látom, akkor mást is nyomaszt ez a dolog.

Én is hallottam már a 160 és 180 ch diétáról és valamilyen szinten én is annak megfelelően táplálkozok. Vagyis nézem az ételek szénhidrát tartalmát, többször eszek kevesebbet, inkább fehérjét eszem, meg lassan felszívódó szénhidrátokat. De pont ez az, hogy annyira jó lenne néha nem ezen kattogni, meg számolni, nem stresszelni ezen.

32 hetes vagyok és a múltkori alkalommal (29 hetesen) 7kg-nál jártam és eddig nem is cseszett le a dokim, de azóta most a 30. héttől vizesedek is, és ma reggel +3kg mutatott a mérleg. Rögtön be is paráztam, hogy tuti le leszek korholva. 32. hét és +10kg, és még hol a vége? Hát ha megszülök, biztos nem állok mérlegre egy jó darabig, mert egy életre megutáltatják velem és csak rágörcsölök erre a hízás témára... :(

2014. máj. 2. 11:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha a 29. hétig 7 kilót szedtél fel (szerintem nem sok, legalábbis az én hízásomhoz képest) és azt mondod, hogy most vizesedsz és azért ugrott meg, akkor max a bőröd bánja, mert a víz hamar lemegy szülés után.
2014. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem sem éreztem eddig soknak, csak mindenki riogat, hogy ilyenkor ugrik majd még meg főleg az utolsó 1-2 hónapban és a reggeli +3kg ezt alá is támasztotta és bennem ez feszültséget, stresszt okoz. Úgy érzem nagyon rágörcsölök erre és jó lenne ezt elengedni, de sajnos nem tudom.

Én is azt gondolom, hogy ez most a víz miatt is lehet, vagyis remélem...

2014. máj. 2. 12:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is igazi gyomorgörcsöt hoz a reggel amikor a védőnőhöz kell menni mérlegelésre. Folyanatosan egrecíroztat, hogy ez túl sok ideje lenne kopolalni, mert nem lesz így jó vége. Sajnos a 8. héttől szigorú fekvésre ítéltek, mist oldotta csak fel a doki az ágynyugalmat. Nem zabáltam, édességet egyáltalán nem eszem a terhesség eleje óta, mert nem is kívánom. A gyümölcsöket is nagyon mértékletesen eszem a sok szénhidrát miatt. Kenyérből csak teljes kiőrlésűt, abból is csak 2 halvány szeletet reggelire, lisztből is teljes kiőrlésűt használok a főzéshez, szóval nem engedtem el magam, nem eszem többet mint előtte egyszerűen csak nem mozoghattam sportolhattam. Ja 62 kilóval kezdtem a terhességet és a 21. héten most vagyok 70. És szintúgy mint nálad kérdező csodálkozik a védőnő, hogy a mérlegelés után közel 100 a pulzusom.
2014. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!