Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felengednek a repülőre orvosi...

Felengednek a repülőre orvosi igazolással?

Figyelt kérdés
Ryanair-el 36.hét végéig engedik a kismamákat repülni, ha probléma mentes a terhesség. Jövőhéten repülnénk ki Angliába még nem tölteném be a 36.hetet sem. Voltam az orvosnál megírta az igazolást , de azt mondta, hogy nem biztos, hogy attól , hogy ő aláírta a papírt felengednek-e a gépre. Ezt megtehetik? Egyébként azt se nagyon értem, hogy miért 36 hetet írt a papírra , amikor az utazás napján 35+4 napos leszek?! Ti mit gondoltok? Egyébként letelepedés végett mennénk ki. Férjem kint dolgozik, és sajnos most tudtuk ezt "megoldani", hamarabb nem, mivel a munkája nem engedte.

2014. máj. 5. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megtehetik. Nem az orvosodnak kell levezetni a szülést, ha megis beindul..... Azert 36. het a határ, mert az utan mar megindulhat spontán a szules.
2014. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
28. het utan orvosi igazolassal kell rendelkezni, amit a kezeloorvos allit ki max 2 hettel a repulo ut elott. Tuti hogy elfogadjak, olyan nincs, hogy nem! De az is lehet hogy el sem kerik az igazolast, ha el is kerik, raneznek es ennyi, nem fogjak tuzetesen atolvasni. Valamint pl. engem a gep elejen engedtek csak leulni. kb az elso 5 sorban. De igazabol ennyi.
2014. máj. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
36. het utan azonban nem fognak felengedni. semmmilyen igazolast nem fogadnak el!
2014. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Légitársaságtól függ hányadik hétig engedik fel a kismamákat. Pl. most néztem meg a Wizz Air oldalán, ott 34. héttől már igazolással sem engednek fel.


" Állapotos nők


A 34. terhességi hetet betöltött nők a Wizz Air járatain nem utazhatnak. A terhességük 28. hetét betöltött nők a Wizz Air járatain akkor utazhatnak, amennyiben a légi utazásra való alkalmasságukat igazoló orvosi nyilatkozattal rendelkeznek. A Wizz Air a jelen Üzletszabályzat szerinti felelősséget vállal a várandós nők és/vagy magzataik légi utazás során vagy annak következtében beálló egészségkárosodásáért. "


Melyik légitársasággal repülsz?

2014. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jah bocsi, most vettem észre, hogy írtad, hogy Ryanair.
2014. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a Ryanair oldalát is. Szerintem nagyon határeset, hogy felengednek-e. A doki azért írt 36. hetet a papírra, meg 35+4 naposan már a 36. hétet töltöd és ha jól értem akkor betöltött 36. héttől már igazolással sem enged fel Ryanair a repülőre.
2014. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha most irt 36 hetes el az orvos, akkor egy het mulva azt az igazolás cseszheted.....
2014. máj. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ma kaptam meg az igazolást, jövőhét kedden lenne a repülés.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. máj. 5. 17:15
 9/14 A kérdező kommentje:
Ryanair-nál tervezett kiutazás előtt max. 2héttel előbbi lehet az igazolás.
2014. máj. 5. 17:18
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg hívd fel őket telefonon és akkor hátha tudnak biztosabbat mondani.
2014. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!