"Sima" terhesség?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak folyton mondogatta terhessége elején a nőgyógyásza, hogy kicsi ez a gyerek, nem fejlődik eléggé, majd a negyedik hónapban pecsételő vérezgetései voltak napokon keresztül (ezután szigorú ágyban fekvést parancsoltak neki - amit nem tudott betartani, önhibáján kívül)és ezek után már a terhességi toxikózist emlegette neki a nőgyógyásza.


Nyakamra duplán rátekeredett köldökzsinórral születtem, amit nem a szülésztől tudott meg anyukám (ő azt írta a kórlapra,hogy minden rendben volt), hanem az egyik nővérkétől, aki jelen volt a születésemnél, tehát mindenki titkolta előle.


1. Miért titkolóztak előle (nem sírtam fel, lila volt a fejem az oxigénhiánytól)?


2. A vérzés nem a vetélésnek szokott lenni a jele?


3. Ezért emlegették volna a vérzés után a toxikózist, mert esetleg tényleg vetélés volt (ami ugye több magzatot feltételez)?



2014. máj. 11. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Verzes nem csak vetelestol lehet. Hugom 15 hetesen omlo verzessel vittek be. De nem vetelt. Nem gorcsolt. Egy hematomaja volt ami nem felszivodott hanem kifele tavozott. A kisfianak nem lett semmi baja megsem.

En csaszarral szultem es az en lanyomnak is a nyakara mellkasara tekeredett a koldokzsinor. Azt gondoltak toxikozis a szivenek romalasanak az oka, amikor kiemeltek csiptem el egy mondatot h nem is csoda h gondok voltak mellkasa, nyakan a zsinor. Kulon nem mondtak meg es a papirra se irtak ra csak azt h a szivevel voltak gondok ezert surgossegi csaszart alkalmaztak. Nem tudom mik ezeknek az oka de nem is erdekel mar hiszen rendben van minden. Kar a multon aggodni. Te is itt vagy megszulettel. :-)

2014. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nos, én véreztem hematómától az első trimeszterben, később, 21 hetesen élénkpiros vérzésem volt, az oka nem derült ki. 39 hetes vagyok, nem vetéltem el.


A köldökzsinór a nyak körül nem egyedi eset, sokak születnek úgy, ha nagy veszélyben lettél volna az orvos cselekszik,hidd el. Az,hogy nem mondták neki szülés közben, az az ő érdeke volt, nehogy bepánikoljon.


Egyébként van valami sérülésed emiatt? Mert írsz az oxigénhiányról.Ha valóban oxigénhiányod lett volna, akkor lehet,hogy nem itt írogatnál.

2014. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is véreztem a 6ik hónapban, bent tartottak pár napra, de nem vetéltem el. Kisfiam egészségesen született. Kislányomat amikor kiemelték a nyakán volt a köldökzsinór ,de neki sem lett semmi baja! Egyik barátnőmnek a kisfiának 3szor volt a nyakára és háromszor a testére csavarodva a köldökzsinór!
2014. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hány éve volt mindez.


Mondjuk nekem furcsa ez a "titkolózás" és a jóindulatú nővérke, aki később mindent elmond. Nem lehet, hogy ő túloz? Mindkét gyerekem lilás színezetű volt a szülés után, pedig nálunk is minden normális volt.

2014. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es! Azért oxigénhiány nem feltétlenül feltételez testi, vagy értelmi fogyatékosságot. Több fokozata van, az enyhétől egészen a súlyosig.

A kisfiam enyhe oxigénhiánnyal született, 2 napon át kapott garat oxigént, majd még 2 napig az inkubátorba vezetve.

Nem lett maradandó szellemi, vagy testi károsodása.

Viszont a mozgásfejlődése nem indult be, így fejlesztésre jártunk. Izomtónus eloszlási zavara volt, ami azt jelenti, hogy a testében van ahol túl feszes volt az izomzat, máshol pedig túl laza. Szerencsére korán elindultunk vele, így 1 éves korára behozta a lemaradást. Dévény tornára jártunk.

A kórházban nekem egyértelműen megmondták, hogy enyhe oxigénhiánnyal született.

2014. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Különösebb szellemi vagy testi fogyatékosság nem jellemzőm (talán :)).


Amikor megszülettem, az addig nyüzsgő csapatban hirtelen mindenki elhallgatott, és anyukám mondta, érezni lehetett, hogy baj van. Meg se nyikkantak, csak villámgyorsan "ügyködtek a háttérben", ő meg csak figyelt, hogy a gyerek még mindig nem sír fel, még mindig nem, és állítólag mikor végre valahára felsírtam, akkora sóhajt eresztett meg mindenki, hogy csak na. Utána az intenzívre kerültem, nem tudom, meddig.


Nekem csak az a fura, ahogy egymást után következtek az események: előbb panaszkodik a nőorvos,hogy nem fejlődik ez a gyerek, túl kicsi a súlya, és ezt hónapokig mondogatta anyukámnak! Aztán volt a vérzése, és "hirtelen" elkezdtem gyarapodni (bár születési súlyom még mindig kicsi volt), az orvos meg elkezdte emlegetni a toxikózist, meg hogy ne merészeljen emelni, legjobb, ha fekszik, míg meg nem szül.

2014. máj. 11. 17:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyankor mikor gond van nem is az lesz az elso dolguk h elmagyaraznak mindent es tatotts zajjal neznek, hanem cselekednek minel kevesebb i fot szolgaltatva igy vedve az anyukat.

Nem ertelek h most mi bajod van? Mit akarsz? Feljelentest mert egeszsegesen megszulettel? Vagy mert az orvos azt mondta x evvel ezelott vmit felrenezett? Komolyan nem ertelek. Hany eves vagy?

2014. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok én feljelenteni senkit, csak próbálok logikai összefüggéseket találni.


Bár abban sem nagyon látok logikát, hogy a kérdésemnek ki köze a koromhoz (19 vagyok amúgy)

2014. máj. 12. 12:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt nyakamon a zsinór, mégsem sírtam fel. Egyből elvittek. Az orvosok szerint kifáradtam én is a szülésben.
2014. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!