Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati szívhangfigyelővel...

Magzati szívhangfigyelővel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Aki használta, mindig megtalálta a szívhangot? Megnyugtatott?

Igaz már 14 hetes vagyok, de volt már egy vetélésem, és néha aggódok, hogy minden rendben van-e. A férjem hallani sem akar róla, mert szerinte hülyeség, és még jobban aggódnék, ha nem találnám meg a szívhangot.

Várom a tapasztalatokat.


2014. máj. 11. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem van volt amivel s 28. hettol lehetett hallani. Azt amelyik mar a 12. hettol jo nem igazan ajanljak mert sokszor nehez meg akkor megtalalni es csak stresszeled magad ha nem megy. Amikor mar elmultam 28 hetes es hallottam vele akkor megnyugtatott nagyon, kulonosen azert mert attol feltem nagyon, h nehogy kesobb legyen baja a babanak amikor mar eletkepes es nem vennem eszre, h baj van. Szerencsere nem lett baja:-) Egyebkent nekem is volt missed abom de a 12. het utan mar joval kevesebb az eselye, nem is gondoltam ra akkor mar.
2014. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én nem vettem több okból sem. Egyrészt a fiamat a védőnő és a dokim is rendszeresen üldözte, annyira elbújt, így csak idegesítettem volna magam vele, ha nem találom meg. Amúgy meg nagyon hülye fülem van hozzá, és én sokszor hittem azt a dokinál/védőnőnél is, hogy megtalálták, aztán csak a köldökzsinór lüktetése volt az. Másrészt nem elkeseríteni akarlak, de ha már nem találod meg a szívhangot, akkor hiába csinálsz bármit, tehát hiába rohansz azonnal orvoshoz, nem tudnak már mit tenni. Honnan tudod, hogy nem órákkal előtte állt már le a kicsi szíve? De ha pont szívhangfigyelés közben is történik a baj, aminek az esélye szinte 0, mire orvoshoz érsz, már nem tudnak mit tenni. Abban az egy esetben van létjogosultsága egy szívhang figyelőnek, ha folyamatosan 0-24 rajta van az emberen, és kórházba van, így ha gond adódik, perceken belül tudnak segíteni.
2014. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én a 14. héten kaptam egyet (volt egy vetélésem előtte, a mostani babával meg a 12. héten vérzés, ráadásul első baba, szóval eléggé féltem)


azon a héten már megtaláltuk a szívhangját, de nekünk szerencsénk volt, mert "jó helyen" volt a baba :)

engem megnyugtatott, bár utána nem használtam túl gyakran, sőt.

2014. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ja, és a védőnő nálam sem találta rendszeresen a baba szívhangját, mert olyan ősöreg (ő is mondta, hogy nem túl jó) szívhangfigyelője volt.
2014. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

20 hetesen vettem egyet. Mindig megtalalom a szivhangjat. Engem megnyugtat. 15 hetesen nagyon eros verzessel kerultem korhazba es mas gondok is felmerultek igy en biztonsagban erzem magam. :-).

Ha te ettol megkonynebbulsz vegyel. Nekem bejott.':-)

2014. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Angelsoundsom van, 12 hetes kortól lehet használni. 10. héttől használtam, kellett egy pár próbálkzás, mire megtaláltam a pici szívhangját. Nem az én szívverésemet hallottam, az biztos, mert számoltam.

Ismerősöm is 10 hetes volt,mikor megkerestem neki a babája szívhangját.

Még most is hasznát veszem, mikor a lányom lustább és nem

ad jelet magáról.


39 hkm

2014. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 21.héten véreztem, hát volt bennem ideg, nem kevés. Első dolog volt,hogy meghallgattam a picit, hogy minden oké-e aztán rohantam a kórházban.Abban a helyzetben nagyon megnyugtatott a tudat, hogy legalább minden rendben.
2014. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Meg tudom érteni, ha valaki aggódik. Nekem is van. Első terhességemmel vettem 11 hetesen. És megtaláltam vele. Néha nehezen, de mikor nem találtam, akkor később újra próbáltam. Igaz, paráztam kicsit, de másnap megtaláltam mindig. Aztán volt 2 vetélésem, és most megint terhes vagyok. 9 hetes korától vadászni fogom a szívhangját, youtube-on láttam, hogy valaki 8+3 terhesen belőtte. Remélem én is minél hamarabb be tudom lőni. Ülj le a pároddal és beszéld meg vele. Férfiként ő nem tudja, hogy milyen érzések vannak benned. Szerencsére nekem minden ilyesmibe belemegy a párom azonnal. Ezt teljesen rám bízza, azt mondja, én megyek ezen keresztül. A terhességre is ezt mondta, első és második vetélés után is, hogy ha nem szeretnék még egyszer belevágni, megérti, elfogadja.

Próbáld meg neki elmagyarázni, hogy ez neked sokat jelentene.

2014. máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3. babámat várom, az első kettőnél az elején sokat idegeskedtem, hogy minden rendben van-e velük élnek-e még stb, így azt mondta a férjem, hogy szerinte ne vegyünk, mert ha nem találnám akkor kiborulnék...nem volt igaza vettünk a 10. héttől megtaláltam a szívhangját és sokkal nyugodtabb első trimeszterem volt. Már sajnálom, hogy korábban nem volt, tesóknak is élmény ha néha még mindig behallgatunk hozzá (39 hetes vagyok). Angelsound van nekem is, szerintem nem hülyeség :)
2014. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14. héttől használtuk, az elején nehezen találtuk az első 1-2 alkalommal, de végül mindig meglett, egyre gyorsabban. Én is korábbi vetélés miatt aggódósabb voltam, de ez a kütyü megnyugtatott. 2 naponta hallgattuk, de csak 5-10 másodpercre, épp csak megkerestük. Még nyaralni is magunkkal vittük.
2014. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!