Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként ehetek a wasabi...

Kismamaként ehetek a wasabi étteremben?

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
nem hinném hogy terhesen jó ha csípőset eszel!
2014. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Miért ne ehetnél? Azért nem ajánlott a nyers hal, hús fogyatása terhesen, mert ha romlott akkor az sokkal problémásabb, mint nem terhesen.

De szerintem ott eléggé friss minden kaja. Vagy ne a nyers halasat válaszd van ott sokféle más sushi és egyéb kaja.

2014. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Szusiból csak a zöldségeset, tojásosat válaszd, a többit simán :)
2014. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
persze, csak nyerset ne. mondjuk én nem mentem, a wasabiba a kedvencem a tonhalas, lazacos sushik.
2014. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És azt honnan látom, nyers hús vagy hal van-e benne? Még sosem voltam... futószalagosra mennénk.
2014. máj. 13. 18:44
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

hát ha lazacos akkor vagy nyers, vagy füstölt. ha inkább rózsaszínes akkor nyers, ha picit bordósabb akkor füstölt, de igazából alig észrevehető és lehet nem is a bordó a legjobb szó, inkább picit sötétebb a nyers lazactól.

Ha halas akkor általában nyers lesz. De van több féle sushi, tojásos, az rántotta amúgy, avokádós, tofu, spárga, meg sokféle egyéb kaja van, tészták, rántott dolgok, gyümölcs is szokott lenni pl licsi az nagyon fincsi.

De ott minden friss, sokszor voltunk ott és rendeltünk is sokszor soha nem lett semmi bajunk és mégcsak fura íze sem volt semminek.

Elővigyázatosság miatt nem ajánlott a nyers hús, pl tatárbiefsteek sem.

De terhesen penészes sajtot sem ajánlott enni, na én csináltam rokfort krémet, márványsajtból és jött egy ,kismama vendégségbe és jól bekajált belőle. Én mondtam neki, hogy inkább ne, mert nem ajánlott, de nagyon izlett neki, már 3 éves a lánya és semmi baja :)

2014. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
a fura ízt úgy értsd, hogy valami baja lenne, nem azért mert nem izlik :)
2014. máj. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

mondjuk ha nem ettél még ilyet akkor lehet nem is fog izleni, mert nagyon más ízvilág, de amúgy nagyon finom :)

Kérdezd meg a dokidat esetleg ő mint mond. De ha nem romlott az a nyers hús semmi baj nem lehet. Csak a nyers dolog romlékonyabb ezért kell kerülni. De amúgy bárhol ehetsz romlottat, akár egy habos süti is lehet szalmonellás, sőt egy rántott hús is lehet romlott.

Nem akarlak rábeszélni, pláne ha sosem ettél sushit. De mivel van ott sok más kaja így azért lesz mit kóstolni. De van édes sushi is, abba gyümölcs van és persze abba is rízs.

2014. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Én nem mennék, de te tudod, főleg, hogy nem ismered a kajákat. Én nem kockáztatnék.
2014. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért kell lepontozni, mert nem azt írom, hogy ne menjen el egy olyan étteremben, ahol friss kaja van??????????

Leírtam én is hogy nyerset nem ajánlott terhesen enni, de csak azért mert romlékonyabb, mint úgy egyébként a kaják.

DE el lehet kapni szalmonellát is akár egy fagyitól vagy sütitől bárhol ennyi erővel, sőt a bkvn a kapaszkodót se foggd meg mert az aztán hemzseg a bacitól. Sőt ne menjen gyerekek közé, hátha éppen lappang valakiben a bárányhimlő ha esetleg nem volt még az......

Sőt azt is írtam, hogy kérdezze meg az orvosát.......

Úgy látszik sokan nem tudnak olvasni, mármint a lepontozók!!!!!!!! Gondoltam segítek neki, hamár úgyis odamennek abba az étterembe, hogy azért fog tudni mit enni, ami főzve is van, vagy gyümölcs, de azt is írtam, hogy lehet nem is fog izleni, mert még soha nem evett olyanokat.

2014. máj. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!