Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6. hetben vagyok es iszonyu...

6. hetben vagyok es iszonyu gyomoregesem es gyomorsavam van, amitol allando hanyingerem van. Ez termeszetes lenne? Lehet ez ellen vmit tenni?

Figyelt kérdés
milyen eteleket kellene ennem,amitol szunne a hanyinger?
2008. júl. 28. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez is lehet velejárója a terhességnek, nekem is kb. ott kezdődött és eltartott kb. a 14. hétig, durva gyomorégés, ettől hányinger, néha hányás. A Rennie rágótablettát lehet szedni nyugodtan gyomorégésre, de nekem a hideg tej és a kefír is bevált, mondják még a mandulát (sima, nem sózott), zellerrágcsálást is és a kekszek, mint pl. Korpovit vagy a kenyér héja felszívhatja a gyomorsavat. Tarts ki, igyál sokat, lehetőleg ne szénsavasat, mert az is bolygatja a gyomrot és kerüld a túl fűszeres, erős ételeket és a nagyon olajos-zsírosakat is.
2008. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
koszi szepen,mar neztem is egy natur joghurtot a hutoben!tenyleg segit.
2008. júl. 28. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
kiegészítve az előző hozzászólót, engem éjszaka is gyötört a gyomorsav , arra azt tudom javasolni, hogy sok párna, emeld meg úgy a fejed, hogy a nyakad már magasabban legyen mint a tested.Én már szinte ülve aludtam. Sok siker, idővel elmúlik. Ja és a Renni tényleg jó. Ja és keveset hajolgass. Engem az is bolygatott.
2008. júl. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A rennie tényleg jó, de ha nagyon ég a gyomrod, egyél száraz dolgokat. simán egy szelet kenyeret, kekszet, vagy egy kiflit. kevés olyan ételt egyél, ami sav tartalmú, paradicsom, uborka, stb. a szénsav az nem jó, az még jobban előhozza. ja és ne legyél sokáig éhes, mert az sem jó.
2008. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem terhességi refluxod van,vigyázz nehogy rendes reflux alakuljon ki belőle.Mindenképpen kezeld.Rennie,Quamatel mini nagyon jó és vény nélkül kaphatók!
2008. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem peldaul egyaltalan nem valtak be az ilyenkor ajanlott dolgok (keksz, tej, es azok a zoldsegek, etelek, amik elvileg csokkentik a savat). A joghurtra ra se birtam nezni. A Rennie sem segitett. A legtobb eteltol amugy is undorom volt. Ugy tunik en vagyok az a bizonyos kivetel :). Az elso 4 honapom igy telt el, hogy allandoan hanytam es rettentoen fajt, egett a gyomrom, es azt teszteltem, hogy vajon mi marad meg bennem, mit tudok megenni (szinte semmi).

En leginkabb krumplit tudtam enni, rizst, kenyeret. A Tiszacid is hasznalt valamennyit.


Remelem neked fognak segiteni a tobbiek altal ajanlott dolgok.

2008. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én 33. hetes kismama vagyok és gyakorlatilag az első perctől ég a gyomrom. Mindent kipróbáltam (tej, joghurt, keksz, kenyér stb. kivéve a gyógyszerféleségeket. ) Nekem egy dolog vált be: a csalántea. Finom is, nem kell ízesíteni, reggel, este, napközben azt iszom és ez jót tesz. És így ehetek mindent,amit kívánok!
2008. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!