Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a SOTE genetikai tanácsadás...

Ha a SOTE genetikai tanácsadásán nem javasolják a magzatvíz vételt de én szeretném elvégeztetni, megcsinálják? Vagy csak indokolt esetben?

Figyelt kérdés
Alacsony afp miatt megyek genetikai tanácsadásra, 34 éves vagyok. Az ismételt afp is alacsony lett. Kombinált és szekvenciális teszt alacsony kockázat. Szeretném megcsináltatni a magzatvízvételt. Ha a klinikán nem javasolják de én kérem, elvégzik a vizsgálatot? köszi
2014. máj. 15. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is 34 éves vagyok, első baba. A héten voltam én is a Sote-n Genetikai tanácsadáson, integrált tesztem negatív, alacsony az afp. Nekem sem javasolta a doktor úr, de amúgy sem csináltatnám meg. Kockázata van azért ennek, egyebként is ax alacsonyabb afp nem mérvadó, júlutól eltörlik, nem véletlenül. Helyette magzati szívultrahangot javasolt a nőgyógyászom, de a genetikai tanácdcsadáso nem tarotta a doktor úr indokoltnak. Persze Az ártalmatlan és ugyanúgy biztonságosabb eredményt ad. Biztos hogy nem szúratnám meg a pocit, ha nem indokolt( környezetemben emiatt már veszítettek el babát)
2014. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nagyon szeretnéd elvégeztetni találsz helyet ahol megcsinálják. Sajnos az afp semmit nem ér meg is szüntetik végre, a kombinált teszt is becslés, tehát csak egy százalék van rajta. A magzatvíz az tuti.

Én javaslom, főleg, ha annyira szeretnéd, ismerek akinek minden eredménye jó lett, de beteg babája született mégis.

Én is inkább megszúratnám már a hasam, így hogy több mindent hallottam már.

Az orvosok azért nem ajánlják, mert mint mindennek a magzatvíz vételnek is lehetnek kockázatai, vetélés lehet. De állítólag nagyon ritka. Több kismamát ismerek aki elvégeztette és semmi baja nem lett, sokat pihent utána.

2014. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát azt nem tudjátok, hogy ha én ragaszkodom hozzá akkor elvégzik akkor is ha nem indokolt az orvos szerint? Nem vagyok nagyon nyugodt, mert az edwards kórra 1:3000 jött ki...meglátjuk mit mondanak.köszi
2014. máj. 15. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a magzati szívultrahangot javaslom, érdemes utánanézni. Dr Hajdu Julia
2014. máj. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
menj el az istenhegyi klinikára, mégha fizetni is kell ezért a vizsgálatért valahol magánba megcsináltathatod.
2014. máj. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!