Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés eredménye....

Cukorterhelés eredménye. Adnak rá gyógyszert? Esetleg diétára lesz szükség?

Figyelt kérdés

0' vc: 4.7

60' vc: 8.0

120'vc: 8.6


Kedden tudok csak vissza menni.válaszokat előre is köszönöm



2014. máj. 16. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Diétázni kell, tutira.

Nekem 7.2 lett a 120 perces, ami elvileg még jó, határon belül van, de mégis diétáznom kell a dokim szerint, óvatosságból. Holnap kezdem.

2014. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod holnap kezdem én is. Remélem nem fektettnek be a kórházba.
2014. máj. 16. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves első! Nálatok mennyi a határérték? Nálunk az első gyerkőcnél 7,5 volt, nekem 7,3 lett, de nem kellett diétáznom. A védőnő rögtön mondta, hogy biztos megismételteik. Így is lett. A doki ugyanis kikérdezett miket eszek. Kiderült, hogy a sok gyümölcs is okozhatta az aznapi magasabb szintet (pont nyár vége ősz volt én meg imádom a gyümölcsöket, dinnye, szőlő stb, ami egyiksem épp cukor, szénhidrátszegény :), nem is gondoltam, hogy a sok gyümölcs "ártalmas" lehet), nekem megismételtették a vizsgálatot, de előtte mondta a doki, hogy előző nap ha lehet normális egyek (mármint rendes meleg főtt kaja, napi 3x, és ha lehet ne akkor egyek meg egy tortát :) ), illetve este 6 után már nem szabad enni, mert téves eredmény lehet. A következő terhelésem már 6,5 lett. Az alap kiindulóm az egyébként kb ugyanannyi volt (4,5; 4,3), csak nem mindegy, hogy egyébként raktárban mennyi van a szervezetben. Úgyhogy most majd így is indulok neki a terhelésnek.

Nem kötekedésnek mondom, de én megkérdeznék más orvost is, mert a felesleges diéta még rosszat is tehet.

2014. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Meg az sem mindegy hogy a 2 vérvétel között mozogtál-e. Mert hivatalosan ott kéne ülni a 2 között. Az elsőnél én is közben elmentem vásárolni, a másodiknál már csak annyit mozogtam míg elmentem anyumékhoz kocsival+vissza. Plusz az is fontos hogy pintosan vegyék le, negyed óra csúszás is fontos lehet.
2014. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát én ott ültem végig nem mentem sehova 1x wc-re de az szinte nem is volt séta. A másodikat 8 percel előbb vették le.
2014. máj. 16. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Az en 2 orasom 7,8 lett es dietara fogtak, es nagyon jol tettek, mert a terhesseg elore haladtaval, ha nem figyeltem pontosan a szenhidrat bevitelre 9 fole is felment, ami nagyon nem jo a babanak

. Most a 38. hetnel jarok, mar tok jol belejottem a dietazasba, aranylag keveset hiztam, es ahogy kezd elhalni a mehlepeny a cukrom is kezd megallapodni. Mar nem kell annyira odafigyelnem. Egyebkent a 36. het utan fokozatosan csokken a vercukorszint, addig viszont kemenyen no!

2014. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod igen tanulsàgos amit írtàl.Hétfőn beszélek a védőnővel kedde vissza megyek a korhàzba aztàn maj megmindjàk hogyan tovàbb. Addig meg odafigyelek mit eszem.
2014. máj. 16. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia 3-as válaszoló! Első vagyok. 7.8 a határérték, nekem a biztonság kedvéért kell diétázni, merthogy a 7.2 azért közel van... A vizsgálat biztos hogy pontos volt, percre pontosan vették le a vért, és ott ültem végig, nem mozogtam. Az volt még nálam necces, hogy a védőnő mért cukrot 1 zsemle 2 dl tej elfogyasztása után, az viszont magas lett, 8.3.

A terhelésest nekem is ismételni fogják, 3 hét múlva kell mennem. Meg a védőnő is fog még mérni az ujjamból.

2014. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!